Çıkış Öncesi Son Düzenlemeler: SONG OF THE SOUTH Filmi Disney+’da Yer Almayacak

Disney+ bu yıl bizlerle olacak, fakat firma platformda yer alacak filmlerde bazı düzenlemelere gitti. Yeni bilgilere göre platform 1946 yapımı Song of the South filmini içermeyecek, ayrıca Dumbo filminin düzenlenmiş hali izleyenleri bekliyor olacak.

Sözü geçen Song of the South firmanın bu zamana kadar yaptığı en ırkçı içerik olarak nitelendiriliyor. Proje aşamasının bazı yerlerinde “Disney’in tüm içeriklerini bu platforma koyacağı” söylentileri akıllara hep bu filmin de olup olmayacağını getirmişti.

https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2F2.bp.blogspot.com%2F-NXY2-xz_eZ0%2FVVfyVMkj2aI%2FAAAAAAAAGjI%2FNCBW06YWe4c%2Fs1600%2F9f9b3d0eef160b299aa9c357dfd31f05.jpg&f=1

Sözü geçen film Johnny (Bobby Driscoll) isimli bir karakteri ve bu karakterin büyükannesinin tarlasında çalışmasını konu alıyor. Filmin anafikri ise köle olarak çalışmanın iyi birşey olduğu ve zevk alınması gerektiği.

Dumbo filmi ise içerisinde tartışma yaratacak sahneler bulunduruyor. Film Jim Crow isimli, “Jim Crow Kanunları” olarak bilinen ırkçı kanunlara ismini veren bir karaktere sahip. Bu karakterin filmde yer alması ve tarihsel gerçekliğe uygun davranması ise günümüz izleyicileri tarafından iyi karşılanmayacaktır.

https://whatsondisneyplus.com/wp-content/uploads/2019/03/7dKMGqyfg5HotugS3KUafm.jpg

Önümüzdeki 12 Kasım’da yayın hayatına başlayacak olan platformun yurtdışı fiyatı aylık 6.99 $ olarak belirlendi. Yeni platform Bambi’den tutun Uyuyan Güzel’e kadar Disney’in tüm klasik animasyonlarını içerecek. Ayrıca ilk günle birlikte Lucasfilm’in The Mandalorian serisinden bir ya da iki bölüme erişilebilecek.

Sinema, dizi, oyun sever