Müthiş Yetişkin Animasyonu: SAUSAGE PARTY

Marketlerdeki ürünlerin kendi fikirleri olsaydı neler düşünürlerdi? Sausage Party en nihayetinde bu soruya cevap veriyor diyebiliriz. Sausage Party bu soruya cevap vermek için çok güzel göndermeler ve espiriler ile bizleri bir taraftan güldürürken çok ağır bir şekilde insanlık eleştirisi yapıyor.

Sosis Partisi aslında günümüz gerçeklerini sosisler, lavaşlar, donatlar ve kurabiyeler ile bizlere gösteren bir ayna bana göre. Ülkemizde haliyle vizyona giremeyen girse de sansürden izleyemeyeceğimiz animasyon filmi birkaç hafta önce Netflix‘te yayınlandı. Bu müthiş animasyonu bence vakit kaybetmeden izleyin derim.

YAZININ BURADAN SONRASI SPOILER!

Filmin henüz başlangıçtan itibaren gideceği yön hakkında sizlere birçok ipucu veriyor aslında. Daha ilk dakikadan tanrı, cennet, din, kader, cehalet gibi birçok konu market ürünleri üzerinden bizlere gösteriliyor. Tüm bunların yanında bu yetişkinlere yönelik bir animasyon. Bu yüzden anlatmak istediği her şeyi rahat bir şekilde gözler önüne serebiliyor.

sausage partyTabii ki bu filmin bir kötüsü de var ve bu kötü bir Vajina Temizleyicisi. Gerçekten bence bu filmi iyi yapan noktalarından biri kesinlikle bu karakter oldu. Onun olduğu bütün sahnelerde eğlenmemek mümkün değildi.

Filmi izledikten sonra muhtemelen film hakkında “Resmen ateizm propagandası.” olarak düşünebilirsiniz ki bu gayet doğal bizce çünkü eleştirdiği konulardan bu kanıya varmamak imkansız.

Sonuç olarak Sausage Party bir çocuk animasyonu kadar eğlenceli bir şekilde hayatı eleştiren bir yetişkin animasyonu. Konunun işlenişi bakımından fazlasıyla yeterli ve eğlenceli bir yapım.

İzlerken gönderme yapacağım eleştiri yapacağım diye yormadan tamamen senaryonun içine yedirilmiş şekilde mesajlar veren ve bu mesajları verirken sizi sıkmayıp eğlendirebilen bir yapım.