Disney Plus’a 4 Yeni MARVEL Dizisi Geliyor!

Evet arkadaşlar, oyunun sonunda olduğumuz aşikar ancak bir yandan da yeni sayfalar açılmaya devam ediyor. Dün gerçekleşen Walt Disney Şirketi Yatırımcılar Günü etkinliğinde Marvel Stüdyoları‘nı da kapsayan çok önemli duyurular yapıldı. Bizim dikkatimizi çeken, Marvel cephesinde yeni duyurulan ve Disney’in yeni televizyon ağı Disney+‘da yayınlanacak olan diziler oldu. Bildiğiniz gibi Disney, Marvel’ı yıllar önce satın aldı, bu hamle de onlar için Marvel içeriklerine ilişkin büyük bir adım.

Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic ana başlıkları olan platformun Marvel bölümünde Disney+’da ilk yeni yayınlanan sinema filmi olarak yer alacak Captain Marvel’ın yanı sıra Loki, Falcon and The Winter Soldier, WandaVision (evet, bu şekilde yazılıyor) ve ”Marvel’s What If…?” dizileri olacak.

Dizilerin detaylarına geçelim. Zaten bir süredir yukarıda saydığımız dizilerin geliyor olduğu haberleri vardı, dün bu resmilik kazanmış oldu. Tüm bu dizilerde hali hazırda Marvel Sinematik Evreni (MCU)’nde dizisi gelecek karakterlere hayat veren oyuncular bu karakterleri canlandıracak. Önemli bir nokta: Bu diziler MCU ile direkt bağlantılı olacak, Marvel – Netflix dizileri gibi ya da Agents of SHIELD dizisi gibi göz ardı edilmeyecekler.

MARVEL Dizisi

Falcon and The Winter Soldier dizisinde Falcon (Sam Wilson) rolünde Athony Mackie’yi ve Winter Solider (Bucky Barnes) rolünde Sebestian Stan’ı izlemeye devam edeceğiz. Dizinin, diğer diziler için de olduğu gibi konusuna ya da hangi zamanda geçeceğine dair bir açıklama gelmedi. Marvel’ın resmi internet sitesinde yer alan tek açıklama: ”Sam ve Bucky düşmandı artık arkadaş oldular.”. Kendi teorimizi söyleyecek olursak, Endgame ile muhtemelen Steve Rogers ölünce ya da bir şekilde bu işlerden elini ayağını çekince Captain America kimliğini kimin üstleneceğine dair bir konu izleyeceğiz. Çizgi romanlarda iki karakter de Cap olarak yer almıştı.

WandaVision dizisinde Wanda Maximoff (bu adı MCU’da hiç geçmese de Scarlet Witch) rolünde Elizabeth Olsen ve Vision rolünde Paul Bettany yer alacak. Diziye dair ekstra bir açıklama yok lakin Bucky ve Falcon gibi ”parmak şıklatma” sonrası toz olan Wanda’nın bir şekilde geri döneceğini düşünsek de Vision’ın nasıl döneceğine dair bir fikrimiz yok çünkü Endgame posterlerinden gördüğümüz kadarıyla Shuri de toz oldu. Belki dizi Civil War’dan Infinity War’a kadar olan sürede Wanda ile Vision’ın kaçamaklarını anlatır.

Ve favori kötü adamlarımızdan biri olan Loki‘ye gelelim sıra, kendi dizisinin geldiği haberi ilk çıkan karakter oydu ve bu doğrulanmış da oldu. Tom Hiddleston, Fesatlık Tanrısı olarak gönüllerimizi çalmaya devam edecek. Bildiğiniz gibi o da Infinity War’da ölen karakterler arasındaydı ya da biz öyle mi sandık?

Son olarak duyurulan bir diğer yeni yapım ise ”Ya Böyle Olsaydı?” olarak çevirebileceğimiz kökeni aynı adlı çizgi romanlara dayanan (diğerleri de çizgi roman kökenli karakterler tabii) dizi. Diğerlerinden farkı; bu dizi, canlı-aksiyon değil de animasyon olacak. Bu yapım için elimizde bir açıklama var, Marvel Stüdyoları’nın başındaki Kevin Feige ”Ya Peggy Carter süper asker olsaydı?” şeklinde özet geçti. Bir diğer örnek de Steve Rogers’ın Howard Stark tarafından tasarlanan Iron Man zırhını giymesi durumu oldu.

Geçtiğimiz günlerde bizim de sitemizde yer verdiğimiz Hawkeye dizisine dair resmi bir açıklama gelmedi. Jeremy Renner (MCU’da Hawkeye’ı canlandıran aktör) da katıldığı bir televizyon programında dizi haberi hakkında gelen soruyu geçiştirdi.

Disney+ 12 Kasım‘da yayın hayatına başlayacak. Siz bu diziler için heyecanlandınız mı, en çok hangi karakterin dizisini merak ediyorsunuz? Netflix’i bırakıp Disney+’a geçecek misiniz? Duyurulan dört diziden biri de Fantastik Dörtlü olsa çok iyi olmaz mıydı? Daha fazla kişiye ulaşabilmemiz için içeriklerimizi paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.