Solo Batman Filminde Hangi Kötü Karakterler Yer Alacak?

Batman V Superman: Dawn of Justice’ın kötü yanları olsa da,  DCEU’yu seyirciye etkili bir biçimde tanıttı. Eleştirmenlerin çoğu Ben Affleck’in, modern sinemadaki Dark Knight’ı çok iyi temsil ettiğini düşünüyor. Sonuç olarak DC bir solo Batman filmi yani hızlıca bağımsız bir Batfleck filmi yapmaya karar verdi ve Alfred olarak Justice League için Jeremy Irons ile tekrar anlaştılar.

DC Genişletilmiş Evreni’ni düşündüğümüzde, Batman filminde pek çok süper kahraman kısaca bir görünebilir. Gotham City’nin koruyucusuna hangi kötü karakter karşı çıkabilir? Açıkçası bunun çoklu cevabı olabilir.

Birth.Movies.Death’in haberine göre, Ben Affleck’in yazıp yöneteceği yaklaşan Batman filminde birden fazla tehdit yer alacak. Kaynaklara göre Affleck-Geoff Johns işbirliği, büyüyen bir Bat-evreni yaratma girişimi olacak. Bu noktada film, Batman V Superman tarzında, pek çok kötü karakterin göründüğü bir film olacak gibi duruyor.

DCEU’nun ilk resmi Batman filminde, sıradan izleyicilerin aşina olduğu, Penguin ya da Riddler gibi bir ya da iki esaslı düşmana ihtiyaç olabilir. Erken spekülasyonlar solo Batman filminin serbest bir Under the Red Hood.uyarlaması olacağı yönünde. Duyulanlara göre Winter Soldier’ın DC versiyonu gibi de olabilir ama henüz resmi bir açıklama yok.

Solo Batman movie villains

Kötü karakterlerle dolu genişleyen bir Batman filmi yapmak fanlar için iyi olabilir. DCEU zaten filmlerinde karakterlerin ön tanıtımını yapmaya meyilli ama Johns ve Affleck bunu yapacaklarsa çok dikkatli olmalılar zira Batman V Superman’in aldığı en büyük eleştirilerden biri ekranda çok fazla unsurun olmasıydı. Ama Affleck Oscar ödüllü bir senarist ve DCEU’nun geniş havuzunun avantajlarını kaygıya yer olmadan kullanabilir.

Bir kez daha hatırlatalım ki bunların hepsi şu an sadece bir söylenti, solo Batman filmi çok daha farklı şekilde de olabilir.

“Batman kimdir” yazımızı okudunuz mu?