SLEEPING DOGS Filmi Rafa Kaldırılmamış

Donnie Yen’in de oynayacağı Sleeping Dogs filmi sanılanın aksine rafa kaldırılmamış. Proje üzerinde çalışmalar hala devam ediyor.

Rogue One: A Star Wars Story ve Ip-Man gibi filmlerden tanıdığımız aktör ve dövüş sanatçısı Donnie Yen, 2017 yılında Sleeping Dogs filmi kadrosuna eklenmişti. Aynı isimli oyunun sinema adaptasyonu olacak filme dair o zamandan beri herhangi bir haber olmaması herkesin filmin rafa kaldırıldığını düşünmesine neden olmuştu.

Ancak durumun bu olmadığı, Yen‘in kişisel Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla ortaya çıktı. Paylaştığı fotoğrafta United Front Games‘in oyunu Sleeping Dogs‘un baş karakteri Wei Shen ile, kendisinin Shen‘e çok benzediği bir fotoğrafı bir arada paylaştı. Bunun yanı sıra paylaşımında, Shen‘in oyundaki sahnelerine benzer kendi fotoğraflarını da paylaştı. Açıklamasındaysa  “Bazen güzel şeylerin olması uzun sürer. Sleeping Dogs çekim sürecinde, hazır mısınız?” yazdı.

Her ne kadar Yen gizli polis olarak seçilmiş olsa da, filmde canlandıracağı karakterin Wei Shen‘den esinlenildiğine dair resmi bir açıklama olmadı. Oyunda Shen Hong Kong Polis’inin bir üyesi ve göreviTriad‘a sızarak onları içerden çökertmek. Ancak zaman içerisinde Triad üyeleriyle derin bağlar kuruyor ve polis departmanı ile Triad arasında kime sağdık kalacağı belirsizleşiyor.

Orijinal olarak 2012’de X Box 360, Playstation 3 ve PC platformlarında yayınlanan Sleeping Dogs, 2014 yılında Definitive Edition ile tekrardan yayınlanmıştı. Kritiklerden güzel puan alan oyunu oynamadıysanız oynamanızı öneririz. Umuyoruz ki Sleeping Dogs filmi oyunu kadar güzel olacak. Çıkış tarihi hakkında ise herhangi bir bilgi yok şimdilik.