SHANNARA Efsanesi’nin Dizisine Hazır mısınız?

Özellikle 2000 yıllları başlarında; ülkemizde, fantastik kurgu severlerin ilgisi sayesinde en popüler dönemini yaşayan Shannara Efsanesi dizi oluyor.

Shannara Efsanesi Nedir?

3 kitaptan oluşan Shannara’nın Kılıcı Serisi ile tohumları atılan Shannara Serisi, Terry Brooks tarafından yazılmıştı. Bu serinin ilk 3 kitabı oldukça başarılı bulunmuştu. İşin aslı konuyu tam olarak hatırlayamasam da kitaplardan ben de oldukça keyif aldığımı söyleyebilirim. Serinin 2. Cildi sayılan Shannara’nın Elftaşları da seriyi başarılı şekilde devam ettirmişti. Daha sonraki devam kitapları Shannara’nın Dilek Şarkısı ve Shannara’nın İlk Kralı da seriyi tamamlayan okuyucuların eminim efsanelerinden olmuştur. İlk kitabı 1977 yılında yazılmış olan serinin 17. Kitabı geçtiğimiz aylarda çıkmıştır.

SHANNARA Efsanesi
SHANNARA Efsanesi

Zamanın büyük ses getiren serisinin dizi olarak MTV tarafından yayınlanması kesinleşti. Kanal, 10 bölümlük çekim isteğini yapımcılara bildirmiş. Dizinin 2 saat süren pilot bölümünün yönetmenliğini Jonathan Liebesman üstleniyor. Dizinin senaryosunu, birçok başarılı yapıma imza atmış Miles Miller ve Alfred Gough yazıyor. Prodüktörlerden biri de The Crow remake ile gündeme gelen Dan Farah. Elf kızı Eretria’yı Ivana Baquero, Wil Ohmsford’u Austin Butler, Allanon’ u Manu Bennet (Crixus, Azog, Deathstroke), Eventine Elessedil’i John Rhys-Davies (Gimli) canlandıracak.

Fanzade.com editörü