Ringler ROCKY Tezahüratları İle Yeniden Dolabilecek Mi?

Sylvester Stallone deyince akıllara gelen karakterlerden ilki kuşkusuz usta boksör Rocky. En son Creed II filminde seyircisi ile buluşan karakter için bu film bir veda niteliğinde görülmüştü. Hayranları haksız çıkartacak açıklamalar ise Stallone’un kendisinden geldi:

'Rambo V':
Rocky

“Bu karakter için muhteşem fikirlerim var. Karakter hakkında neredeyse her şeyi gördünüz, daha başka başına ne gelebilir? Eğer Rocky ülkeden atılırsa kendisinin bambaşka bir dünyada bulabilir”

Rambo V: Son Kan‘ın tanıtımında konuşan Stallone röportajın devamında ise canlandırdığı boksörü ve Rambo karakterlerini karşılaştırdı:

“Rambo çoğu insanın da için bulunduğu gibi karanlık bir hayatı yaşıyor. Rocky ise daha farklı, çok daha iyimser, onun karakteri iyimserlik dolu iken Rambo’nunki karamsarlıkla dolu.”

Stallone halihazırda Rocky’nin 40 Yılı isimli bir belgeselle izleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçen onca yıla rağmen sahne ışıkları hala karakterimizi aydınlatıyor. Stallone geçen onca yıla rağmen hala Rocky hayranları ile karşılaşıyor. Tek başına bu bile söz konusu serinin bitmeye çok uzak bir noktada olduğunu kanıtlar nitelikte.

Rocky (1976) dir. John G. Avildsen - Must See CinemaMust ...

Stallone’un göz bebeği bu 2 karakterle uğraşmak dışında da gayet meşgul olduğunu söyleyebiliriz, Cehennem Melekleri 4 ve yıldızın yeni projesi Cobra şu an için tüm vaktini ayırdığı yer. Yani her ne kadar geleceğinden emin olsak da boksörümüz sıranın kendine gelmesi için biraz daha bekleyecek gibi.

Peki sizin bu konu hakkındaki fikriniz ne? Sizce yeni Rocky filmi için geç kalınmış mı olacak yoksa biraz daha beklemekten zarar gelmez mi? Yorumda bulunun.

Sinema, dizi, oyun sever