Resident Evil : The Final Chapter Bölümü Fragmanına Çok Az Kaldı

Resident Evil : The Final Chapter ile Alice’in hikayesi son bulacak ve fanlar da bu 8. bölümde neye odaklanıldığını merak içinde bekliyorlar. Serinin yıldızı  Milla Jovovich, 9 Ağustos’ta  bir fragmanın yayınlanacağını ve aynı gün kendisi de Facebook’ta canlı sohbet yapacağını Twitter’dan duyurdu.

Filmde  Alice ve arkadaşları, korkunç Umbrella şirketine karşı durarak insanlık için son görevlerini yerine getiriyor. Filmde Claire Redfield‘ı canlandıran Ali Larter, filmle ilgili son rötuşların da tamamlandığını söyleyerek kısa bir açıklama yaptı:

“Hiçbir şey söyleme iznimiz yok. Açıklama yapamam ama size senaryonun müthiş olduğunu söyleyebilirim. Gerçekten tüm seriyi özetlemişler, bu da filmi biraz daha dokunaklı yapıyor. Claire olarak geri dönmek, Alice ve Umbrella Corp. ile olan ilişkimiz….gerçekten çok heyecanlıyım. Fanların da çok heyecanlı olduklarının farkındayım.”

Resident Evil: The Final Chapter  27 Ocak 2017’de sinemalarda olacak.

Filmin resmi tanıtım yazısı:

“Resident Evil: Retribution’daki olaylardan hemen sonra toplanan insanlığın, Alice’in Washington D.C’de Wesker tarafından ihanete uğramasıyla artık son bir şansı kalmıştır. İnsanlığın ölümsüz kalabalığa karşı son direnişinden tek kurtulan Alice kabusun başladığı yere,  Raccoon City’e geri dönmek zorundadır. Bu arada Umbrella Şirketi de, kıyametten kurtulanlara karşı son bir mücadele için güç toplamaktadır. Zamana karşı yarışan Alice eski arkadaşlarına katılır ve yeni mutantlarla ve zombilerle yapılan savaşta beklenmeyen bir müttefik bulur. Umbrella saldırıya hazırlanırken Alice de insanüstü güçlerini kaybetmektedir ve bu Alice’in insanlığı kurtarmak için yaptığı en zorlu savaş olacaktır.”