Mobius Final Fantasy Yeni Fragmanla Birlikte Piyasaya Sürüldü

Square Enix  son birkaç yıldır  Final Fantasy XV ve Kingdom Hearts III gibi yapımlar üzerinde oldukça yoğun çalışıyor ama bu arada mobil oyun Mobius Final Fantasy için de zaman bulmayı ihmal etmedi.

Mobius Final Fantasy‘i daha fazla beklemenize gerek yok,  App Store ve Google Play’den oyunu artık indirebilirsiniz. Oyunda, hafızasını kaybetmiş, Warrior of Light kehanetinin ne anlama geldiğini araştıran ve bu süreçte kim olduğunu bulmayan çalışan bir adam oluyorsunuz.

Oyunun piyasaya sürülmesiyle birlikte, oyunun etkileyici grafiklerini gösteren bir fragman da yayımlandı. Square Enix’in Morbius ile hedefi, mobil alana konsol boyutlarında bir RPG getirmekti ve eğer göründüğü gibiyse oldukça başarılı olacak demektir.

Final Fantasy VII ve yeniden yapımıyla tanınan yetenekli yapımcı Yoshinori Kitase ve yazar Kazushige Nojima’nın aralarında bulunduğu geliştirici takım, derinlemesine karakter özelleştirmesi sözü veriyor ve topluluğu bir arada tutmak için canlı etkinlikler düzenleyeceklerini dile getiriyorlar.

Yeni oyuncular için 31 Ağustos’a kadar geçerli olacak, Final Fantasy X’in kahramanı Tidus’un Brotherhood adındaki mühürlü silahı, Yuna karakter kartı, yetenek simgeleri ve çağrı biletleri gibi özel öğeler sunulacak.