“READY PLAYER ONE” Yeni Fragmanında SUPERMAN Bile Var

Ready Player One bizce harika olacak. En azından oyun ve sinema dünyasının meraklılarını cezbedecek farklı bir yapım olduğunu düşünüyoruz.

Steven Spielberg‘in yeni filmi Ready Player One‘da bolca gönderme bulunuyor. Bunlardan biri de Superman ve John William’ın ikonlaşmış film müziği olmuş. Yeni ve üç dakikayı aşkın süreli fragmandan anladığımız bu.

A-ha grubunun Take on Me şarkısı ve Ernest Cline‘ın bilim-kurgu romanından uyarlama olan bu filmde de kulağımıza gelen hoş seslerden biri. Iron Giant ve havalanan DeLorean(Geleceğe Dönüş) ile bu distopik dünyayı kurtarmaya çalışan insanlar var. Tabi hepsinin sanal gerçeklikte yaşandığını defalarca söylememize gerek yok.

Bir sahnede gördüğümüz Tye Sheridan oynadığı karakter olan Wade Watts’ın avatarını OASIS adı verilen sanal gerçeklik simülatöründe görmekteyiz. Ve bir sahnede de Superman yani Clark Kent kılığına girdiğine şahit oluyoruz.

ready player one superman ile ilgili görsel sonucu

Ve tabi ki isyan

Bilim-kurgu filmlerinin vazgeçilmez konularından biri de yaşanan isyan konusu olabilir… Bu filmde de isyanın tadını aşk, aksiyon ve biraz da komedi dozuyla harmanlanış olarak göreceğiz gibi. En azından fragmandan çıkardığımız bunlar.

Man of Steel ile birlikte yine Geleceğe Dönüş, Jurassic Park, King Kong gibi yapımların pop kültürü karakterlerini görebileceğimiz belki de sinema tarihinde en çok farklı yapımın karakteri ile karşılacağımız bir film bekliyor bizi.

İşte Ready Player One’ın yeni fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=FZjqZHqgsHs