“CHIHAYAFURU” Karuta Rekabetinin 3. Sezonuyla Devam Edecek

Yuki Suenji’nin mangasından uyarlanan anime “ Chihayafuru ”, üçüncü sezonuyla da ekranlarda olacak. Animenin 3. Sezonu, 2019 yılında Nippon TV’nin “AnimeU” bloğunun bir parçası olarak yayınlanacak.

Animenin 3. Sezonu ile ilgili yaptığı açıklamada Seto Masami, Chihayafuru’nun 3. Sezon ile yeniden hayat bulacağını düşündükçe çok heyecanlandığını belirtti.

Ayrıca, Taichi rolündeki Mamoru Miyano “Hikayeye kaldığımız yerden devam edeceğimiz ve Chihayafuru fanlarını sevindireceğimiz için çok mutluyum” dedi. Yoshimasa Hosoya, animenin yeni karakteri için çok heyecanlı olduğunu ve bu yeni karakter için çok sıkı çalışacağını ifade etti.

Konusuna kısaca değinecek olursak, “Chihayafuru”, karuta oyununa karşı tutku dolu olan lise öğrencilerinin arkadaşlığını, aşklarını ve lise yıllarındaki büyümelerini konu alan bir gençlik hikayesi olarak özetlenebilir.

Dizi ilk olarak 2011 ve 2013 senelerinde televizyonda yayınlandı. Ardından 2016 senesinde “Chihayafuru –1” ve “Chihayafuru- 2” olmak üzere 2 sinema filmi olarak seyirciyle buluştu. 17 Mart’ta “Chihayafuru- son” ismiyle kapanış filmi olarak ülke çapında gösterime girecek.

 

 

Seto Masami (Chihaya Ayase) yorumu:

“Dizinin üçüncü sezonu yakında geliyor! Umarım üçüncü sezonda da yine sevenleri memnun edebiliriz. Chihaya’nın karakterine tekrar bürünmek için sabırsızlanıyorum!”

Miyano Mamoru (Taichi) yorumu:

“Üçüncü sezonun yayınlanması kararını açıklamak çok mutluluk verici! Önceki sezonlarda olduğu gibi yine genç seslendiriciler ve çok değerli, tecrübeli seslendiriciler olarak hep beraber çalışacağız. Bu gerçekten bir ekip çalışması ve biz hep birlikte büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Her seferinde daha iyisini ortaya koymak için uğraşıyoruz. Gerçekten çok mutluyum. 3. Sezonda da bu ekiple beraber çalışacağım için çok mutluyum. Ben de Chihayafuru’nun çok büyük bir fanıyım ve bu sezon da Mashima Taichi karakterini canlandırmak için çok çalışacağım. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederim.”

Anime haberleri içerikleri yazıyorum.