ÖRÜMCEK EVRENİNDEN Renkli ve Söylenti Dolu HABERLER

Eddie Brock Karakterinin (Tom Hardy) Morbius’ta Küçük Bir Kameoya (Misafir Rol) Sahip Olduğu Bildirildi!

Örümcek Adam Peter Parker, 2015 yılında Sony imzası ile MCU’ya dâhil olmuştu. Ancak Sony bunu kabullenemeyince de kendi Marvel evrenini çıkarmaya karar vermişti. Geçen yazılarımda da Venom ile Morbius’un var olduğu Sony Spider-Verse evreninin Marvel Sinema Evrenine giden bir geçidin onaylandığını bahsetmiştim. Venom 2 filmi, bu arada Andy Serkis yönetiminde 2 Ekim 2020 tarihinde beyaz perdelere girecek. Ancak önce Morbius filmini beklemeniz gerekecek. Çünkü Morbius: Yaşayan Vampir filmi 31 Temmuz 2020 tarihinde beyaz perdelere girecek.

Marvel’in en popüler ikinci vampirinin uyarlanması birkaç ay önce çekimini bitirdi, ancak o zamandan beri Morbius hakkında çok az şey duyuldu. Morbius demişken ünlü müzisyen ve aktör Jared Leto, bir Warner-DC yapımı İntihar Timi filminden sonra ikinci çizgi roman uyarlanmasında rol oynamakta. Ancak Jared Leto Warner Bros. firması ile anlaşamayınca da kendi isteğiyle ayrılmış ve bir şekilde Sony Marvel evrenine dahil olmuştu.

Şimdi de Morbius filmine Eddie Brock karakteri de dâhil olabilir. Ancak, misafir oyuncu rolü ile… Bununla birlikte, Eddie Brock karakterinin sadece haber muhabiri olarak gözükmesi bekleniyor. Çünkü başka bir söylentiye dayanırsa, Morbius filminin bir ön hikâye (Prequel) olması planlanıyor. Yine de Sony, en azından filmlerinin aynı evrenmiş gibi, genişletilmiş anlatı içinde yer aldığı fikrini ortaya koymaya çalışıyor. Bu nedenle belki bir gün Venom ve Morbius’un, Tom Holland’ın Örümcek Adam’ı ile beraber bir sahneyi paylaştıklarını görebileceğiz.

Tom Holland’ın Venom 2’de Küçük Bir Kameoya (Misafir Rol) Sahip Olabileceği Bahsedildi!

Geçen Ağustos ayında ortaya çıkan Sony – Disney Örümcek Krizi, çabucak Örümcek Adam aktörü Tom Holland sayesinde çözülmüştü. Bununla beraber yeni bir anlaşmaya bile vesile olabileceği görünmüştü. MCU Hollywood’un tüm sektördeki en büyük marka olarak domine etmeye devam edecek olsa da, Sony yakın gelecekte Morbius ve Venom’u beyaz perdeye uyarladıktan sonra kendilerine ait bir Marvel evreni yaratarak istemişti. Ve şimdi We Got This Covered adlı sitenin bahsine göre, Disney’in Sony ile görüşmelerinde Tom Holland’ın Eddie Brock’un ikinci kişisel macerasında bir kameo rolü görüntüsü yapması istenildi. Çünkü tek hedefleri ise, Örümcek Adam’a kaçınılmaz Venom 3’te daha önemli bir rol vermek için…

Venom: Zehirli Öfke filminin ilk gizli sahnesinde Woody Harrelson, Cletus rolü ile kendi kıyımından söz etmişti. İkinci filmde Harrelson’ın Carnage olarak geri döneceğinin sinyalleri verildi. Son raporları hatırlarsak, Shriek’in de önemli bir rol oynayacağına ve son zamanlarda Holland’ın iki Marvel evreninin arasına girmeye başladığını gösteriyor. Sony’nin en yüksek profilli projeleriyle bundan faydalanması mantıklı olurdu.

J.K. Simmons, Morbius Filminde J. Jonah Jameson Olarak Misafir Rolüyle Geri Dönebileceğine Dair Bildirildi!

J.K. Simmons, Morbius’ta J. Jonah Jameson rolüyle MCU’daki rolünü tekrarlayacak. Görünüşe göre, hem MCU hem de SUMC (Bilindik adı ile Sony Spider-Verse) için büyük etkileri olan ve yolun aşağısında daha fazla görünüme yol açabilecek başka bir kameo rolü olacak.

Disney ve Sony krizi sonrasında, Sony’nin yeni süper kahraman evreninin (Şimdilik Venom, Morbius ve Kraven ile sınırlı), MCU’ya önceden planlandığından daha iç içe olacağına dair sürekli tekrarlar duyduk. Anlaşılan Simmons’ın Jameson’ı kesinlikle durumun böyle olduğunu gösteriyor ve iki stüdyo arasındaki anlaşmanın bir kısmının Tom Holland’ın Örümcek Adam’ının Venom 2’de kameo (geçici) rolü ve Venom 3’teki kalıcı rolüne sahip olacağını işaret ediyor. Marvel’in SUMC’un MCU ile birlikte var olmasına izin vermeye hazır olması, güçlü bir ipucu olabilir…

Bunu kaldırabilirlerse, iki şirketin de faydalanması gerekir. Disney, mevcut her Marvel karakterini kapsayacak şekilde MCU’yu genişletecek, Sony ise her iki Spider-Man filminde olduğu gibi MCU markasından da faydalanacaktı. Belki de yeniden yapılandırılıyor olabilir. Mesela Venom: Zehirli Öfke filminde Peter Parker ve diğer Yenilmezlerin toz olduğu dönemlere dayanılması gibi… Yani bu mümkün olabilir.

Bu aynı zamanda, Marvel Studios’un ayrı MCU ‘şeridi’ olacağından memnun olduğunu gösterebilir. Spider-Verse MCU’da kendi mini evren olabilirse, belki de bu seri sınırında bir yerde gerçekleşen R-İşaretli bir Deadpool’a sahip olmanın bir yolu olabilir. Sanırım bekleyip görmek zorunda kalacağız, ama şu anda bu hem MCU hem de SUMC hayranları için umut verici bir haber. Simmons için olan bu Morbius geçici rolüne gelince, henüz stüdyolardan herhangi biri tarafından onaylanmadı. Ama umarım bu söylenti haberi bir an önce gerçekleşir.

Hem Sony’de Yaşayan Vampir, Hem de Disney’de Bir Karabasan Kâbusu Olabilmesi Mümkün mü?

Benedict Cumberbatch’in Stephen Strange‘i, en tehlikeli rakibi ile henüz Doktor Strange 2’de karşılaşacak. Eh, muhtemelen. Henüz % 100 onaylanmadı, ancak her işaret yaklaşmakta olan devam filminde yer alan Nightmare (Kâbus) karakterine işaret ediyor. Marvel, o zaman sadece sahneleri öncü insanlarıyla paylaşmak için değil, aynı zamanda Rüya Boyutunun dehşet verici cetveli kadar karmaşık bir karaktere sahip olan birini de paylaşmak için yetenekli bir yıldız bulmak zorunda kalacak.

Ve yeni bir söylentiye göre, stüdyo Nightmare’i canlandıracak en iyi oyuncuyu bulmak için net ağını kullanıyor. Reddit’te bir kullanıcıya göre, Marvel’in bu rol için bir dizi yüksek profilli kadın ve erkek oyuncuları göz önünde bulundurduğunu iddia ediyor. Eva Green, Emily Blunt, Claire Foy, Vanessa Kirby, Natalie Dormer, Ewan McGregor, James McAvoy, Cillian Murphy, Dan Stevens ve Jared Leto’dan oluşuyor.

İşin en ilginç tarafı elbette Leto’dan yana… Birincisi, Cumberbatch zaten Doktor Strange 2 filmine geri dönecek. Öyleyse, Marvel ve yönetmen Scott Derrickson, masaya getirebileceklerini sevmek zorunda, bu da Nightmare olarak iyi bir oyuncu olma şansını yakalayabileceği anlamına geliyor. Ancak aranan oyuncular listesinden Leto Doktor Strange 2’de seçilirse, (Tabii ki DC’nin İntihar Timi’ndeki vasat rolünü saymazsak) iki süper kahraman sineması dünyasında bir arada olacak. Birincisi kısa süre sonra Sony Spider-Verse’ün bir parçası olan ve 2020’deki Morbius’ta başrolünü oynayacak. İkincisi ise, MCU’ya katılırsa Nightmare karakteri için bir sonraki mantıklı adım gibi görünüyor.

Söyleyin hadi, Jared Leto’yu Doktor Strange 2’de Nightmare olarak görmek ister miydiniz? Kötü adamla ilgili seçiminizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Şahsi Yorumlarıma Gelecek Olursak…

“Bazı MCU’daki alt karakterlerin (mesela Jameson karakteri gibi…) Sony Spider-Verse evrenindeki Morbius filminde yer alma ihtimali beni biraz olsun heyecanlandırdı! Aslında yüzümü güldüren başka şeyler de var! Örümcek Adam’ın Venom filmine geçmesi, Venom’un sadece Eddie karakteri olarak Morbius’ta gözükmesi… Her şey bir söylenti olduğundan beni kısıtlıca yüzümü güldürdü. Ama güldürmediği taraflar da var! Jared Leto hakkında… İlk önce Warner-DC Geniş Evren’in İntihar Timi (Suicide Squad) filminde Joker olarak karşımıza çıktı. Ancak çekim esnasında karakterden soğuyunca, iyi ki de Marvel’a transfer oldu. Olmasına ama Sony’deki evrenine transfer oldu. Zaten Morbius filminde başrol oyuncu olarak karşımıza çıkacağını biliyorsunuz. Ama canımı sıkan bir detay var. O da Leto’nun Doktor Strange 2 filminde Nightmare karakterine geçebilecek olması… Neden canımı sıkabilir? Eğer Sony Spider-Verse evreni ile MCU evreni bir araya gelebilirse, Leto için yoğun tempo sıkıntısı olabilir. İşte ben o yüzden Leto’nun MCU’da rol oynamasını istemiyorum. Ona Marvel Evreni olarak Morbius karakteri hakikaten yeterli. Bence Nightmare karakterini Eva Green canlandırmalı! Çünkü resimde görmüş olduğunuz Eva Green’li fan çalışması hem resmiyet tadında, hem de belki o karakter için biçilmiş kaptan olduğunu düşünmekteyim…”

Kaynak: We Got This Covered