Ghost in the Shell: SAC_2045 Animesi 2020’de Geliyor

Netflix, Ghost in the Shell: SAC_2045 animesinden yeni bir görsel ve kısa bir tanıtım videosu yayınladı. Anime 3D CG formatında olacak. Videoda ve görselde animenin 2020 yılında çıkacağı ve sadece Netflix’e özel olacağı belirtiliyor.

Kodansha ve Production I.G animenin Masamune Shirow’un Ghost in the Shell mangasından uyarlama olacağını belirtmişti. Animenin 12 bölümden oluşan 2 sezonunun olacağı, sezonlardan birine Kamiyama (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex) yönetmenlik yapacakken diğerine ise Aramaki’nin (Appleseed) yöneteceği haberi verildi. Rus Illustrator, Ilya Kushinov (The Wonderland) karakter tasarımını yapacak.

Ghost in the Shell: SAC_2045
SAC_2045

Production I.G önceden Mamoru Oshii’nin Ghost in the Shell ve Ghost in the Shell 2: Innocence adlı filmleri yayınlamıştı. Ayrıca 2002 Ghost in the Shell: Stand Alone Complex TV animesini, Ova’ları ve filmin yapımcılığını yapmıştı.


Aramaki ve Kamiyama Eiichi Shimizu veTomohiro Shimoguchi’nin Ultraman mangasının Netflix’de yayınlanan animesinde de görev almışlardı. Bu ikili Blade Runner — Black Lotus adlı Blade Runner 2049’dan ilham alınan animede de birlikte görev alcaklar. Kamiyama ve Aramaki Blade Runner — Black Lotus’da çalışmaya Ghost in the Shell: SAC_2045’den sonra başlayacaklar.

ghost in the shell stand alone complex laughing man ile ilgili görsel sonucu
Kişisel görüşüm:
GITS olsun SAC’lar olsun filmler olsun çok sevdiğim bir seridir. Ancak Netflix’de yayınlanacak olmasından ve serinin hamurumda da bir fanservis olduğundan, fanservisin abartılı şekilde sunulacağı kanısındayım ve bu hiç hoşuma gitmiyor. Ilya Kushinov konusunda ise beyefendiyi facebook adlı mecrada tanımıştım 2-3 sene evvel ve çok başaralı olduğunda şüphemiz yok zaten ama çizimleri çok tatlı yani sertlikten yoksun olduğu için (maskülenlik az da denilebilir) karakterin tam yansıtılamayacağı kanısındayım. Aslında Netflix yapsa bile yine de bir şans verirdim ama 3D CG olduğunu görünce hiç beklentim kalmadı diyeceğim. SAC’larda çok güzel kullanılmıştı ama burda olmayacak gibi Berserk 2016 faciası ile tekrar karşı karşıya kalacağız gibi. Umarım dediklerim çıkmaz çok güzel olur da izleriz.

Kaan Akgündoğdu
My name is Yoshikage Kira. I'm 33 years old. My house is in the northeast section of Morioh, where all the villas are, and I am not married. I work as an employee for the Kame Yu department stores, and I get home every day by 8 PM at the latest. I don't smoke, but I occasionally drink. I'm in bed by 11 PM, and make sure I get eight hours of sleep, no matter what. After having a glass of warm milk and doing about twenty minutes of stretches before going to bed, I usually have no problems sleeping until morning. Just like a baby, I wake up without any fatigue or stress in the morning. I was told there were no issues at my last check-up. I'm trying to explain that I'm a person who wishes to live a very quiet life. I take care not to trouble myself with any enemies, like winning and losing, that would cause me to lose sleep at night. That is how I deal with society, and I know that is what brings me happiness. Although, if I were to fight I wouldn't lose to anyone.