Orijinal Freddy, Elm Sokağı Kabusu Filminin Sorununu Açıkladı

İkonik bir korku filmi düşündüğünüzde akla ilk gelenlerden biri hiç şüphesiz Elm Sokağı Kabusu oluyor. 7 devam filmi, TV serisi ve Jason Voorhees ile geçişiyle hakkında fazla konuşmaya da gerek yok. 2010 yılında film yeniden yapıldı ve korku makinesi Freddy Krueger rolünde değişikliğe gidildi. Bu film hariç, karakterin hemen hemen her versiyonunu canlandıran Robert Englund, belki filmde yok ama film hakkında fikirleri var.

The A.V. Club’ın haberine göre,  Robert Englund, son filmleri  The Midnight Man ve Nightworld’un tanıtımları için Belfast Comic-Con’a katıldı.Tabiiki konu dönüp dolaşıp Elm Sokağı Kabusu’na geldi ve oyuncuya yeniden yapımla ilgili sorular yöneltildi. 68 yaşındaki aktör, filmle ilgili hoşuna giden şeyler olduğunu ama gençlere yaklaşımının büyük bir hata olduğunu hissettiğini söyledi. Aktör yaptığı açıklamada:

“Başlangıcı yeniden çektiler ve bu, filmin dengesini bozdu. Neşeli insan göremezsiniz çünkü kimse kirletilmemiş değildir. Onlar en baştan itibaren pratik olarak zombiydiler çünkü Freddy tarafından avlanmışlardı ve ben bunun büyük bir hata olduğunu düşünüyorum. Öncesini görmelisiniz sonra çocuklarla ilgili duygusal yatırım yapmalısınız.” 

Aslında gayet mantıklı bir açıklama özellikle gençlerin öldürüldüğü, ölüm-yaşam konusunu temel alan korku filmlerinde, önce karakterleri özümsemek gerekiyor. Yoksa, yaşamasının umrumuzda olmadığı bir karakterin rüyada ölmesi de bizi üzmüyor. Robert Englund, film ekibini oldukça beğendiğini söylüyor ama tabiiki mükemmel bir ekip eğer doğru kullanılmazsa  filmin iyi olmasına  yetmiyor.

Robert Englund yeniden yapım filmde rol almasa da, yapımla henüz işi bitmişe benzemiyor. Englund, oldukça popüler olacağına inandığı Nightmare 3’ün yeniden yapımının konuşulduğunu aktardı.1987 yapımı filmin adı Dream Warriors’tu ve serinin yaratıcısı Wes Craven tarafından yazılmıştı. Englund, tekrar çizgili süveterini ve garip şapkasını giyip giymeyeceği konusunda yorum yapmasa da, yaşlı ve huysuz bir profesör ya da insanların kabusları olduğuna inanmayan bir grup terapistini oynayarak, camoe rolde olmanın hoşuna gideceğini söyledi.