NOVA, MCU’ya Ne Zaman Geliyor?

Çizgi roman okurlarının aşina olduğu Marvel‘ın kozmik anlamda en bilinen karakterlerinden Nova, Marvel Sinematik Evreni‘ne giriş yapmaya en yakın isimlerden. Sonsuzluk Destanı olarak çevirebileceğimiz Infinity Saga sona ermiş, pek çok kahramanımız yarış dışı kalmış ve MCU yeni fazlara yelken açarken taze kahramanlar beyaz perdede gözükmeye başlayacaklar.

MCU’da ilk kez Guardians of the Galaxy‘nin ilk filminde karşımıza çıkan Nova Corps‘un üyelerinden, süper kahraman adı olarak bulunduğu ekibin ismini alan Nova aslında daha önce evrene dahil olabilirdi. Buna dair teorimiz için sizi şu yazımıza alalım: MCU’da Captain Marvel’ın Yerini Kimler Alabilirdi? 

Aslında Nova ilk Guardians filminde yer alacaktı ancak sonradan senaryo taslağından çıkarıldı. Ancak önümüzde hala bir Guardians filmi var. Ne zaman geleceği henüz bilinmese de Guardians of the Galaxy vol. 3 bir gün gelecek. Yeni Suicide Squad filmi üzerinde çalışmayı bitirince James Gunn, seri üzerinde kafa patlatmaya dönecek ve kendisinin Nova’yı çok sevdiğini biliyoruz.

Geçtiğimiz gün Twitter üzerinden bir takipçisi Gunn’a ”Nova hakkında hiçbir fikrin olmadığını duydum, bu doğru mu?” diye sordu. Gunn ise ”Doğru değil, muhtemelen var olan bütün Nova çizgi romanlarının yüzde 75’ini okumuşumdur.” cevabını verdi.

Bildiğiniz gibi Marvel senede üç filme kadar çıkabiliyor. Nisan sonu Mayıs başı gibi bir film mutlaka geliyor. Buna ek olarak yaz ortasında bir film, son olarak da Şubat sonu, Mart başı veya Kasım gibi bir filmi daha vizyona sokabiliyor. Beşinci fazın ilk yılı 2022’de Mayıs ayında Black Panther 2 geleceği kesinleşti. Bu yıl için kalan iki filmden biri neden bir Nova filmi olmasın ya da onu da içinde görebileceğimiz bir Guardians 3?

Solda Richard Rider, sağda Sam Alexander

Kevin Feige de daha önce verdiği bir röportajda ”MCU’ya dahil etme konusunda öncelik verdiğimiz bazı karakterler var, Nova bunların arasında.” demişti. Çizgi romanlarda Nova titrini kullanmış iki isim olan Richard Rider ya da Sam Alexander’dan siz kimi MCU uyarlamasında görmek isterseniz?

Görüşlerinizi yorumlarda bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.