İşte Geleceğin En Büyük Sürprizlerden Biri: Sony ve Disney 2022’de Yeni Bir Örümcek Adam Anlaşması Yapacak

Yeni Örümcek Adam Anlaşması Sonunda MCU Venom’a Yer Verebilir

Uzun süre devam edecekler mi? Spider-Man’in geleceği ile ilgili olarak Marvel Studios ve Sony arasında olacaklar mı, olmayacaklar mı? Sonunda Marvel Sinema Evreni’nin hayran kitlesinin zevkine göre yepyeni bir anlaşma hazırlanabilir. Halen ortaya çıkmamış olan Spidey projeleri hakkında daha çok soru var.

Tom Holland’ın Peter Parker’ı, MCU’nun bir parçası olmaya devam ederken, karakterin Sony’nin kendi Marvel evreninde nasıl bir etkisi olduğu pek belli değil. Örümcek Adam ve Venom’un baş başa giden uzun söylentili geçidin, daha sonra bir gerçek haline gelmesi, ancak Tom Hardy’nin Eddie Brock’i başka bir yoldan gidip MCU’da bazı yerlerde ortaya çıkması muhtemel görünüyor mu dersiniz?

Yeni Sony anlaşmasını duyururken, Kevin Feige esasen Örümcek Adam’ın kontrole girmeden Sony’nin filmlerinde rol almak zorunda olduğunu, ancak karakterlerinin Marvel Studios pankartının altında görünmesi için tohum attığını söyledi:

“Spider-Man aynı zamanda sinema dünyalarını aşan süper güce sahip tek kahramandır, böylece Sony kendi Spidey-Verse’ını geliştirmeye devam ederken, geleceğin ne gibi sürprizleri olacağını asla bilemezsiniz.”

Marvel Studios, Sony’nin çizgi roman karakterlerini MCU’ya dâhil etmesine kesinlikle gerek duymuyor, ancak Feige bunların herhangi birini getirmekle ilgilenirse, Venom muhtemelen en büyük öncelik olacaktır.

Örümcek Adam: Evden Uzakta Yapımcılarından Biri, Sinister Six (Uğursuz Altılı) Filmi İçin İmalı İşaretler Etti, Bakalım Hangi Karakterlere Yer Verilecek?

Kötü adamların yer aldığı bir seri sırasında Peter (Tom Holland) şu ana kadar iki MCU filminde karşılaştı, yapımcı Amy Pascal, düşmanlarının çoğunun başka bir noktada, bir diğerinde Sinister Six’in bir parçası olduğunu belirtti.

“Şimdi evrenimizde sahip olduğumuz bu kötü adamlar, Sinister Six’teki karakterlerden oluşuyor. Bu yüzden bu tarz bir şey olabilir.”

Görünüşe göre bir Sinister Six filmi veya hatta bir TV dizisi ortaya çıkabilir. Eğer bundan şüphe duyuyorsanız birisinin Spidey’nin en büyük kötü adamlarını beyazperde de bir araya getirmeye ilk kez çalıştığı gerçeğini hatırlamalısınız. Ancak Aralık ayının başlarında Pascal, Goddard’ın yönetebileceği sürecin resmiyet kazanabilmesi durumunun hala yolda olacağını söyledi.

“Sadece Drew’un onu yönlendirmeye hazır olmasını bekliyorum, Drew Goddard ile her şeyi yaparım. Sadece bana ne istediğini söylemesini bekliyorum.”

Sinister Six filminden hangilerini tanıdığını kısaca bahsedelim. Örümcek Adam: Eve Dönüş’ten Vulture (Michael Keaton), Shocker (Bokeem Woodbine), Tinkerer (Michael Chernus), ve Scorpion (Michael Mando) karakterleri yer alıyordu. Serinin devam filmi ise Örümcek Adam: Evden Uzakta filminde sadece Jake Gyllenhaal’un rol oynadığı Mysterio karakterine yer verildi. Peki ya geri de kalan düşmanlar?

Doc Ock, Rhino, Electro, veya Sandman’i hiçbir MCU filminde göremedik. O bahsedilen dört karakterden birini Sinister Six’e dâhil olmasını ümit ediyorum.

Peki Disney – Marvel, Daha Dördüncü Örümcek Adam Filmini Yapacak mı?

Örümcek Adam: Eve Dönüş filmindeki ilk jenerik sonrası sahnesinden sonra hayranları Peter Parker’ın Sinister Six’le ne zaman karşılaşacağını merak ediyorlardı. Şaşırtıcı bir şekilde, şu ana kadar 7 solo Örümcek Adam filmi çekildi ve henüz bir süper düşman ekibi görünmedi.  Bu durum Sony’nin denemesinde yetersiz kaldığı için değil.

We Got This Covered adlı sitenin kaynağından aldığımız habere göre Holland’ın roldeki dördüncü solo filminde Sinister Six’in olmasını istediği söylenmekte. Ancak bu grubun bir araya geldiği ilk film olmayacak. Spider-Man 4 öncesinde bu kötüler ekibinin Peter ile olan savaşının temelini oluşturmak için ayrı bir Sinister Six  filmi olacağı söyleniyor.

Örümcek Adam: Evden Uzakta filminden sonra Sinister Six ile ilgili birçok spekülasyon vardı, ancak Mysterio’nun araya girmesi ile durum bir nebze değişti. 

Sony, Sinister Six  filmi için yıllardır zemin hazırlamaya çalışıyor.  Drew Goddard başlangıçta Sinister Six filmini yönetmesi için ayarlandı ancak daha sonra FO“X-Men” evrenindeki X-Force‘a geçti. Şimdi bu Fox projesi de karıştırıldığına göre, grubun Spider-Man 4’te görünmeden önce Sinister Six’e geri dönmesi mümkün.

Mysterio’nun Sinister Six’e Dâhil Olabilmesi Mümkün Mü?

Jake Gyllenhaal’ın Mysterio’su Örümcek Adam: Evden Uzakta’daki izleyicilerin hoşuna gitmişti. Spidey ile olan son savaşında ölmüş olmasına rağmen, Peter Parker’ı suçlayarak ve gizli kimliğini dünyaya açarak son gülüşünü attı. En azından şu an ölü gibi gözüküyor, çünkü beyaz perdeye Quentin Beck’ten daha fazla geleceğini duyuyoruz. Özellikle Sony’den gelecek bir Sinister Six filminde…

Yine We Got This Covered adlı sitenin kaynağına göre  Sony’nin, ilk günlerde The Amazing Serisinden çeşitli sololar yapmak istedikleri bir Sinister Six filmi için planlarını tekrar başlatıyor. Tek bir yeni fikir ise, Holland’ın MCU’daki maceralarının bir parçası halinde olması. Gyllenhaal, görünüşe göre yarım düzine kötü adamın bir parçası olarak geri dönecek ve Vulture, Scorpion ile meçhul diğer 3 karakterden oluşan Sinister Six’in bir parçası olacak.

Ancak üstte bahsettiğimiz konu Sony ve Disney arasındaki yakın zamanda yenilenen Örümcek Adam anlaşmasından önce mümkün olmayabilir. Holland’ın bundan sonra Sony’nin Marvel filmlerinde yer alabileceğini az çok tahmin ediyoruz. Sony’nin S6 filmi, Spidey serisinin ortasına bile bağlanacak! Yani Sinister Six filminin Spider-Man 4 filminde Örümcek Adam ile olan çatışmalarına yer verilmeden önce geleceğini biliyoruz.

Hayranlar, Evden Uzakta filminde Mysterio’nun sadece Spidey tarafından öldürdüğünü düşünmesi için kandırdığını öne süren ipuçlarını fark ettiler. Sonuçta Quentin Beck, bir illüzyon ustası. Ayrıca, Mac Gargan’ın hapisten çıkınca Spidey’den intikam almak için bir ekip oluşturmayı planladığını biliyoruz.

Sony, Michael Keaton’ın Vulture’u İçin Solo Bir Film Planlıyor, Peki Ama Neden?

Michael Keaton’ın Örümcek Adam: Eve Dönüş’teki kötü Vulture’u oynayacağı duyurulduğunda, oyuncunun hayranları filmin iyi olacağını tahmin edebiliyordu. Keaton’ın rolü o kadar etkileyiciydi ki, aslında Sony artık anti-kahraman için solo bir film planlıyor. Sony’nin Disney’le olan aldatmacaların ve uydurmaların arasından, Adrian Toomes ve onun uçan, teknoloji harikası egosu Vulture için planlanmış bir solo planı olduğunu açıklandı.

Ne düşündüğünüzü biliyorum; imkân yok, bu sadece bir söylenti…Dürüst olmak gerekirse, stüdyo bunu neden istemesin ki? Keaton her zaman rollerinde parlamış bir isim. Batman, Beetlejuice, hatta Jack Frost…

Şu anda, Spidey’in bu planlanan projede görünüp görünmeyeceği belli değil, ancak onun yokluğunu hayal etmek kolay. Sonuçta, eğer filmin bir devamı ise, yeniden Vulture ile baş etmek için biraz meşgul olacak. Ve eğer bir prequel (ön hikâye) ise, Homecoming’e kadar buluş(a)mazlar. Ön hikâye veya devam filmi olsun olmasın, her halükarda Keaton’ı tekrar görmek harika olacak.

Gelelim İşin Bol Sürprizli Tarafına! Sony ve Disney’in 2022 Yılında Yeni Bir Örümcek Adam Anlaşması Yapması Planlanıyor.

Geçtiğimiz hafta Marvel hayranları, Örümcek Adam’ın Sony ve Disney arasında yapılan yeni bir anlaşma sayesinde önümüzdeki birkaç yıl boyunca MCU’da olacağı duyurusunu kutluyorlardı. Mutluluk sebebi, Örümcek Adam 3’ün 2021’de gelmesi ve Örümcek Adam’ın adı konmamış bir MCU filmi için önderlik edecek düşüncesinin olması. Ayrıca bu sefer, Sony’nin Marvel karakterleri Disney’in evrenine de geçebilecek!

Bu iki MCU filmi gerçekleştikten sonra Spidey, tam zamanlı olarak Sony’e geri dönebilecek. Bununla da beraber, hattın altında üçüncü bir anlaşmanın gerçekleşmesi için iyi bir şans var!

Anlaşılan, 2022’de tekrar görüşmeler başlayacak ve eğer bu eş-ebeveynlik düzenlemesiyle işler iyi giderse hem MCU, hem de SUMC’deki (Sony Spider-Verse Evreni) bölünmüş maceraları sürdürerek üç yıl sonra yeni bir anlaşma yapılabilir. Bu da demek oluyor ki, Sony daha sonra Holland’ın Marvel Studios filmlerinde devam etmesine izin verecek.

Başlangıçta geçen haftaki haberlerden gelen mutluluğa rağmen, Peter Parker’ın MCU’da geçirdiği zamanın hala sınırlı olduğu konusunda birçok spekülasyon var. Ve bu ikinci anlaşmanın içeriği iki stüdyo arasındaki ortaklığı sürdürmenin kolay olmadığını kanıtlıyor. Bununla birlikte, yalnızca Sony ve Disney’in SM3 ve diğer MCU hareketi ne olursa olsun yapımlar vizyona girdikten birkaç yıl sonra tekrar deneyecekleri anlamına geliyor.

Holland, Sony filmlerinin MCU’nun bir parçası olduğunu göstererek herhangi bir açıklama yapmadan Venom 2’de gösterilecek mi? Yoksa Spider-Man 3’te başka bir boyuta atlamanın bir yolunu mu bulacak? Bunu yapmak için kullandıkları yöntem, uzun vadede çalışıp çalışamayacağının anahtarı olabilir. Ancak yine de, her şeyin yolunda gittiğini varsayarak, Peter Parker’ı yıllarca MCU’da tutacak başka bir anlaşmaya varılması gerektiği de açıktır.

Kaynak: We Got This Covered