KEANU REEVES’den ARIANA GRANDE’ye ANİME SEVEN ÜNLÜLER

Süper kahramanlar eskisi gibi alt kültür ürünü değil artık, doğrudan genel kültür oldular. Animeler de bu yolda ilerliyor. Henüz patronlarına multi-milyarlar kazardırmadığı için genel kültür olamadılar ama anime severler çoktan niş bir kitle olmanın önüne geçtiler. Bir süredir Netflix gibi devlerden yatırım alıyorlar, Disney’i de çekmeleri yakındır. Anime sektörünün finansal büyüklüğü ayrı bir konu fakat bu listemizdeki ünlülere, şayet animeler de genel kültür olurlarsa, “I watched anime before it was cool” (Ben popüler olmadan önce de anime izliyordum) dediklerinde şahitleri olabilirsiniz. İşte anime seven ünlüler karşınızda…

Anime Seven Ünlüler

Ronda Rousey

Eski UFC şampiyonu belki de asla pes etmeme mesajları veren shounen animelerle kendini motive ediyordu, ne dersiniz?

Ronda Rousey – Vegeta (Dragon Ball)

Zac Efron

Zac Efron bir röportajda Death Note’un bir Hollywood uyarlamasında rol almak istediğini söylemiş. Fakat uyarlamanın durumuna bakılacak olursa bu işe karışmadığına ne kadar şükretse az.

Zac Efron – Ryuk (Death Note)

Tobey Maguire

Tobey’e Spiderman olmak yetmemiş, kendisi az daha Robotech animesini uyarlayıp başrolü oynayacakmış fakat 2015’te haklarını Sony’ye kaptırmış. Yani anlayacağınız hayallerini gerçekleştirmek için elini taşın altına koyan geeklerdenmiş Tobey.

Tobey Maguire – Hikaru Ichijou (Robotech)

Pharrell Williams

Tamam sadece Pokémon seviyor olmak sizi bir anime sever yapmaz fakat Pharrell’ın It Girl klibi gibi bir klip çekmiş olmak anime sevgisine dair pek çok şey anlatabilir.

Pharrell Williams – Ash Ketchum (Pokémon)

Robin Williams

Merhum Robin Williams’ın bir geek olduğunu hatta kızının adını oyunlarına olan hayranlığından dolayı Link, ehem pardon Zelda koyduğunu pek çoğumuz biliyoruz. O yüzden ismini bu listede gördüğünüze de şaşırmamışsınızdır. Üstelik kendisi animeler söz konusu olduğunda çok da zevkliymiş. Fanı olduğu seriler arasında Ghost in the ShellAkiraNeon Genesis Evangelion ve Cowboy Bebop da varmış. Tekrardan toprağı bol olsun.

Robin Williams – Shinji Ikari (Neon Genesis Evangelion)

Ariana Grande

Kendisi Spirited Away hayranlığını paylaştığı bir Snapchat hikayesinde gösterdiği Chihiro dövmesiyle göstermişti. Tatlış imajına anime fanlığını yakıştırdık hanımefendinin.

Ariana Grande – Chihiro (Spirited Away)

Elon Musk

Girişimci Elon Musk, Twitter’ı çok aktif kullandığı ve her fırsatta anime sevgisini attığı tweetlerle paylaştığı için listeyi açar açmak pek çoğunuzun bu ismi görmeyi beklediğinizi biliyoruz. Ayrıca ciddi ciddi bir lav silahı yapacak kadar da çatlak kendisi.

Elon Musk – Taki Tachibana (Your Name)

Kanye West ve Kim Kardashian

Bazılarınız bu ikiliyi görünce anime izlemeyi bırakmak isteyebilir. Ama durun. Kim Darling in the Franxx izliyordu. Yani içiniz rahat olsun.

Kanye West – Tetsuo Shime (Akira)
Kim Kardashian – Zero Two (Darling in the Franxx)

Quentin Tarantino

Tarantino anime hayranlığını gözümüze sokanlardan değil. Fakat pek çok iyi yönetmen gibi mesleğinde animelerden oldukça etkilenmiş. En sevdiği animelerin başında ise Ghost in the Shell geliyor. Ah bir de Hollywood uyarlamasını sen çeksen ne güzel olurdu.

Quentin Tarantino – Major Kusanagi (Ghost in the Shell)

Samuel L. Jackson

Yine Hollywood’da anime hayranlığı en iyi bilinen ünlülerden Samuel Jackson. Hatta hentai hayranlığı da. Afro Samurai’ya da sesiyle hayat verdiğini unutmayalım.

Samuel L. Jackson – Jubei Kibagami (Ninja Scroll)

Megan Fox

Halihazırda Transformers ve Teenage Mutant Ninja Turtles gibi yapımlarda “Virgin’s Wet Dream” rollerinin değişmez oyuncusu Megan Fox, aslında sıkı bir shoujo hayranı. Bizde de bir dönem tüm kızların favorisi olan Sailor Moon tutkusunu yere göğe sığdıramıyor.

Megan Fox – Usagi (Sailor Moon)

Keanu Reeves

Çok sevgili Bay “You’re Breathtaking”i bu listede gördüğünüze şaşırdınız mı? Sanki bu aralar her taşın altından bir şekilde çıkıyor gibi değil mi? Kendisi Neo ve John Wick olduğu yetmezmiş gibi bir de Cowboy Bebop’ı uyarlayıp Spike Spiegel olmak istemiş. Fakat ne yazık ki bu hayalini için gereken bütçenin yarım milyar dolar olması sebebiyle gerçekleştirememiş. Ne yapalım şimdilik Johnny Silverhand ile yetinmemiz gerekecek.

Keanu Reeves – Spike Spiegel (Cowboy Bebop)

Snoop Dogg

Daha önce Instagram hesabından Naruto hayranı olduğunu paylaşan Snoop Dogg’un uçakta manga okuduğunu gösteren fotoğrafları da mevcut. Fakat bazıları bu fotoğrafların fotoşoklu olduğunu düşünüyor. Gerçek ne olursa olsun yalan beyanda bulunmaya değecek bir konu değil. Bu güne kadar izlemediyse de hayranlarının ilgisinden sonra merak edip de izlemiştir herhalde.

Snoop Dogg – Naruto

Avril Lavigne

Kaykaycı oğlanları seven, korsanları tabii ki sever değil mi? Anime seven ünlüler arasından Avril Lavigne sıkı bir One Piece hayranı. Ayrıca One Piece Film Z için iki tane de şarkı ‘cover’lamış. Daha ne yapsın?

Avril Lavigne – Luffy (One Piece)

Anime seven ünlüler arasından bildiklerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

HOLLYWOOD Ve ANIMELER: Anime Meraklısı Ünlü Kişiler

 

Dışında çıtır çıtır sosyallik çikolatası, içi yumuşacık geek kreması.