NETFLIX’e DIABLO Dizisi Geleceği Rivayeti Doğru Çıktı

Hellboy’un senaristi Andrew Cosby, Blizzard Entertainment‘ın meşhur oyun serisi Diablo için rivayet edilen bir animasyon uyarlamasının Netflix’te ilerlediğini doğruladı. Yani bir Diablo dizisi geliyor diyebiliriz.

Cosby, Perşembe günü onaylamaya dair bir tweet attı. Sadece dizinin gerçekten çıkacağını değil, aynı zamanda yazar ve yönetmenler ile konuşmaları gerçekleştirdiğini de belirtti.

Cosby, “Sanırım Activision ve Netflix için yeni DIABLO animasyon dizisini yazmak ve yayınlamak için son görüşmelerde olduğumu doğrulayabilirim” diye yazdı.

Cosby tweet’i silmiş olmasına rağmen, Bloody Disgusting bir ekran görüntüsü yakaladı.

Yaklaşan Hellboy’u yazmanın ve  2 Guns filmini üretmenin yanı sıra, Cosby aynı zamanda Syfy’de 2006’dan 2012’ye kadar yayınlanan bilimkurgu serisi Eureka’nın da yaratıcılarından biri. Ayrıca çizgi roman yayıncısı BOOM Studios’u da  kurmuş bir isim.

diablo dizisi geliyor

World of Warcraft, Overwatch ve StarCraft ile birlikte Diablo, Blizzard Entertainment’ın en popüler video oyun serilerinden biridir. 1996 yılında  çıkan oyunda oyuncular farklı zindan seviyelerinden geçerek, Terörün İblis Lordu olan Diablo’yu yok etmek için bir araya getiriyor.