MOWGLI: Bu JUNGLE BOOK Kesinlikle Çocuklar İçin Değil

Birkaç ertelenmeden sonra Andy Serkis’in Mowgli: Legend of the Jungle’ı nihayet Netflix’te çıktı.(Türkçe adı ile Mogli: Orman Çocuğu) Ve şimdi de neden böyle olduğunu anlamış olduk. Yeni Jungle Book adaptasyonu her ne kadar nefes kesici ve iyi yapılmış olsa da, ailelerin bunu çocuklarının izlemesine izin vermesi söz konusu bile değil. Andy Serkis bu adaptasyonu kanlı olacak şekilde cesurca hazırlaması ve 13 yaş seviyesine çıkarması bu versiyonu ilgi çekici kılıyor. Yepyeni ve travmatize edilmiş bu çocuk filminin yeni jenerasyonuna hazırlıklı olun.

Filmin açılış sahnesinden itibaren, Mowgli bunun alışık olduğumuz tarzda eğlenceli ve tatlı bir hikaye olmayacağını bilmemizi istiyor.Film, insan yiyen Kaplan Shere Khan tarafından Mowgli’nin ailesinin vahşice katledilmesiyle başlıyor. Siyah panter Bagheera da Mowgli’yi bulduğunda, Mowgli’nin ölmüş annesinin kanı içinde yıkanıyor. Alışık olduğumuz çocuk filmi ahlaki anlayışıyla çok farklı olduğu aşikar.

Filmin resmi afişi

Mowgli: Legend of Jungle’ın bu versiyonu oldukça şaşırtıcı. Bu inanılmaz film “13 yaş ve altı ebeveyn kontrolünde izleyebilir” şeklinde derecelendirildi. Yine de klasik öyküsünü bildiğimiz bu filmin vahşi versiyonunu izlemek dünyanın ne kadar tehlikeli olabileceğini, aynı durumda olsak neler yapmamız gerektiğini bizlere gösteriyor.

Mowgli: Legend of the Jungle resmi tanıtım fragmanı

2019’da Netflix’te neler var?