CS:GO Geri Bildirim Yağmuruna Tutuldu – 25 Bin Negatif Bildirim Var

Counter-Strike:Global Offensive’in topluluğu 6 yıllık oyunun oynaması ücretsiz olarak değişmesinden sonra sinirden küplere binmiş gibi gözüküyor. Çok yakın zamana kadar ücretli olan ve satışları son hızla devam eden Counter-Strike: Global Offensive oyununun yayınlanan “Battle Royale” modu sonrasında herkesin erişimine açık bir hal alıp tamamen ücretsiz olması, bundan sonraki süreçte de ücretsiz olmaya devam edecek olması birçok Counter-Strike: Global Offensive severi çok sinirlendirdi ve CS:GO geri bildirim yağmuruna tutuldu

Oyunun mevcut oyuncuları bu durum hakkında olumsuz eleştirilerini oyunun Steam sayfasında negatif geri bildirim olarak paylaştı. Bu paylaşılan negatif geri bildirim sayısı 25.000’i geçti!

İşte o yazılan negatif geri bildirimlerden bir grafik örneği:

CS:GO Geri Bildirim Grafik

Öyleyse sorun nedir ? Bazı negatif geri bildirimleri okuyunca aslında topluluğun büyük birçoğunluğunun hile kullanımının artışı hakkında endişeleri olduğunu görüyorsunuz. Aslında haksız da sayılmazlar.

Hile kullanımı bir yana, nasıl oynandığını ve ne yapması gerektiğini bilmeyen bir çok yeni oyuncunun oyuna dahil olması hakkında da topluluğun büyük endişeleri var.Herkesin profesyonel e-spor oyuncusu gibi oyuna yaklaştığı bu dönemde Valve’nin yapacağı duyuru şimdiden merak konusu.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi büyük bir VAC ban dalgası bizleri bekliyor olabilir.