Sony Spider-Verse’ün MORBIUS Filmi İçin İlk Fragman Söylentisi Ortaya Çıktı!

Bir SONY – MARVEL ortaklığı olan Sony Spider-Verse evreninin ilk Venom dışı filmi olma özelliğine sahip olması hepimizi heyecanlandırdı. O heyecanın ismi ise Morbius!.. Ülkemize Morbius: Yaşayan Vampir adıyla gelmesi planlanan Morbius filmi önümüzdeki Temmuz ayında beyazperdeye sürülmesi gerekiyor ama bugüne kadar film hakkında doğru düzgün bir şey görmedik. İlk fragman yolda olduğu için bu durumun önümüzdeki hafta değişmesi planlanıyor…

“Morbius: Yaşayan Vampir” Filminin İlk Teaser Fragmanı Ne Zaman Gözükecek?

Morbius: Yaşayan Vampir filmi, 31 Temmuz’da beyazperdelere sürülecek. Ancak ilk kez duyurulduğundan bu yana Sony Stüdyoları tarafından tek bir resmi görüntü görmedik. Daniel Espinosa’nın yönetmede olduğunu ve Jared Leto’nun başrolünü oynadığını biliyoruz, ancak bunun ötesinde çok az şey ortaya çıktı.

Birçok kaynak ve başta Trailer-Track ile Reddit gibi adreslerin dediğine göre, filmin ilk teaser fragmanının önümüzdeki haftalarda piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Eğer Sony’nin önümüzdeki hafta sonu Çılgın İkili 3: Her Zaman Çılgın (Bad Boys For Life) filmini yayınlayacağı gerçeği göz önüne alınırsa, bu aslında mantıklı bir haber…

İşin iyi bir bekletici tarafı, Leto’yu bu Yaşayan Vampir’e dönüştürmek için özel efektlerin kullanılması da aynı derecede olasıdır, böylece Sony hazır olana kadar bize hiçbir şey göstermek istemez. Yapımcı Avi Arad, daha önce Morbius’un SUMC (Sony Örümcek Evreni) için çok daha büyük bir şeyin başlangıcı olacağını belirtmişti. Bu yüzden bir sonraki Spider-Verse filmi olacak olan Venom 2’ye bağlanırsa sakın şaşırmayın… veya Marvel Stüdyoları’ndan Örümcek Adam, misafir rolü ile transfer olarak karşımıza çıkabilir!

Morbius Filmi Başrolü Jared Leto
Morbius Filmi Başrolü Jared Leto

Morbius Filmi Ne Zaman Beyazperdede Olacak?

Benim tahminimce fragmanlar 2020 Ocak ortası ile 2020 Mayıs sonu gibi süreçlerde iki defa ortaya çıkacak. Geriye ise 31 Temmuz 2020 tarihini dört gözle beklemek kalıyor. Ayrıca kaynak linkte de ABD şartlarına göre fragmanın “PG” işaretine sahip olması, doğal olarak filmin de PG-13 işaretine sahip olacağı anlamına gelmektedir. Yüksek ihtimalle bu film tıpkı Venom: Zehirli Öfke filmi gibi aynı yaş sınırına tabi olmuş olacak.