PLAYSTATION 5 Logosu Ortaya Çıksa da Konferans Bekleneni Vermedi

Ne demişler? Çalışıyorsa kurcalama. Sony’nin CES 2020 konferansı tam bu sözü doğrular nitelikteydi. Elbette Playstation 5 hakkında haberler var ama bu haberler öncekilerin tekrarından ibaret diyebiliriz.

Bu konferansda temel olarak yeni canavar  hakkında zaten bildiğimiz 3 boyutlu ses, titreşimli adaptif tetikleyici, ultra yüksek hızlı SSD, donanım tabanlı ışın izleme, Ultra HD Blu-Ray, PS4 geriye uyumluluk gibi özelliklerin PlayStation 5’e geleceğini söylediler.

Ayrıca tasarladıkları yeni logo da CES 2020’de gözler önüne getirildi. Tasarlanmış dememiz ne kadar doğru olur bilemiyoruz ama bu logoda Playstation 3 ve 4’ün logosundaki sayı değişimi dışında görsel bir farklılık göremedik.

PLAYSTATION 5 Logosu
PLAYSTATION 5 Logosu

Evet pek heyecan verici değil ama yine de, “dünyaca tanınan bir görünümümüz var neden değiştirelim” diye düşünmüş olmalılar.

Bu tatil sezonunda piyasaya sürülmesi planlanan PS5 hakkında daha fazla şey öğrendiğimizde size haber vereceğiz. Bu arada, bazı PlayStation logolarının geçmişten günümüze olan hallerine tekrar bir göz atmak isterseniz aşağıya bakabilirsiniz:

 

PlayStation 5 hakkında yeni bilgilerin önümüzdeki aylarda paylaşılacağı CEO tarafından belirtildi. Konferansın kaydını aşağıdan izleyebilirsiniz.