‘MATT SMITH’ STAR WARS EPISODE IX’da Hangi Rolde Olacak?

Matt Smith’in Star Wars Episode IX kadrosuna katılacağı yaz aylarında açıklanmıştı. Ancak halen kendisinin bu filmde hangi rolde yer alacağına dair bir açıklama olmadı. Ancak  dediklerine göre karakter filmde kilit bir rolde yer alacak. Söylentilere göre bu rol de İmparator Palpatine‘in gençliği olacakmış.

Weekly Planet Podcast’in Mr. Sunday Movies’de söylenenler dahilinde Smith’in rolünün Sith Lord’unun gençliği üzerine olacağı doğrultusunda. Tabi ki bu söylentilere yine de kuşku ile yaklaşmak gerekebilir, ancak Mr. Sunday’in her daim güvenilebilir bilgiler veren bir kaynak olduğunu da söylemek gerekir.

MATT SMITH STAR WARS

The Crown dizisinde canlandırdığı Prens Philip rolüyle Emmy ödülüne aday olan Matt Smith, son Star Wars filmlerinde gördüğümüz Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Mark Hamill, Anthony Daniels gibi isimlerle birlikte rol alacak.

Filmlerde karakterlerin geçmişlerine dair kısımlar olması onları daha hoş kılıyor. Umarız Smith de böyle bir rol alırsa başarı ile üstesinden gelir. Film hakkında halen geçerli güncellemeler elimizde yok ancak ilk fragmanın önümüzdeki yıl gerçekleşecek Star Wars Celebration‘da olacağını biliyoruz. Fragmanlar yaklaşık olarak film vizyona girmeden 6 ay önce sunulmaya başlar. Bu da ortalama tarihi Haziran 2019 olarak düşünebiliriz anlamına geliyor.