Marvel’ın HULK Filmi Yapma Yolu Açıldı mı?

Marvel’ın eskiden en popüler karakterlerinin haklarını başka şirketlere satma taktiğinin yıllar sonra başlarına sıkıntı açacağını elbette bilemezdi. Disney/Marvel’ın daha önce satılmış haklar nedeni ile birçok karakterini aynı filme koyamadıkları veya solo filmler noktasında sorunlar yaşadıklarını birçoğumuz biliyoruz.  Fox’u satın alması ile ellerine geçen X-Men ve Fantastic Four ile Spider-Man/Sony anlaşması sayesinde artık hiç olmadıkları geniş bir Marvel karakter setine sahip oldular.  Bununla birlikte Marvel’ın popüler karakterlerinden  Hulk ve Namor‘un da hakları başka stüdyoya verilmişti. Bu nedenle MCU’dan bir Hulk filmi veya Namor filmi göremiyorduk. Yani bildiğimiz kadarıyla durum eskiden öyleydi.

MCU Cosmic editörü Jeremy Conrad’ın haberine göre kendisi  “güvenilir” bir kaynaktan bir söylenti aldığını belirtiyor. Bruce Banner yani Hulk karakteri ekip filmlerinde serbest şekilde yer alabilse bile, Universal ile yapılmış olan ilk hak anlaşması Hulk’a solo film yapılmasını engelleyen bir durum. Namor içinse durum Kevin Feige’nin deyimi ile “karışık”. Çünkü Universal firması Namor’un haklarının bir kısmını ellerinde tutuyor.

Conrad’ın verdiği bilgiye göre  bu sıkıntılar geçmişte kaldı ve nihayet Marvel bu karakterleri kullanmakta özgür. Bu durumda başka bir solo Hulk  filminin muhtemelen yolda olacağı tahmin ediliyor. Fakat Namor’un DC’nin Aquaman’ına açık benzerlikleri göz önüne alındığında bir Namor filmi yapılmayacak . Bunun yerine MCU yapımlarının diğer bölümlerinde bir kahraman veya kötü adam olarak yer alacağını yazıyor.

Tabi unutmayalım ki bu resmi bir açıklama değil şu anda sadece bir söylenti, ancak bu hikayeyi destekleyen çok  kanıt var. Birçok haber, Black Panther 2 veya Doctor Strange 2’de görünen Namor’u işaret etti. Ayrıca Disney Plus’ın She-Hulk dizisinde Hulk’ın alanını genişletmeye çalıştığını biliyoruz . Bu nedenle, bu haberin daha resmi bir teyidi yolda olabilir.

Siz Marvel ve Disney’in yeni bir Hulk filmi veya Namor üzerine bir film yapabilecek olması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla bilgi için sitemizi takip etmeye devam edin.