Marvel Stüdyoları CAPTAIN MARVEL’ini Sonunda Buldu

Marvel merakla beklenen Captain Marvel filminin başrol oyuncusunu belirledi.

Marvel Stüdyoları, Marvel Sinematik Evreni’nin Faz 3’ü için,  Doctor Strange olarak Benedict Cumberbatch’ı, Spider-Man olarak Tom Holland’ı ve Black Panther olarak Chadwick Boseman ‘ı belirleyerek solo filmler için süper kahramanları neredeyse tamamladı. Tek istisna, 2019’dan önce film gelmeyeceği için Captain Marvel’ı kimin oynayacağının belirlenmemesiydi. Neyse ki bekleyiş daha uzun sürmedi ve Brie Larson resmen Captain Carol Danvers olarak belirlendi.

Bu ayın başında söylentiler vardı ama Marvel ismi onaylamamıştı ta ki geçtiğimiz günlerde San Diego Comic-Con’da büyük bir heyecanla Brie Larson ismini duyurana kadar.

captain marvel film

Bilmeyenler için, Birleşik Devletler’in askeri üyesi Carol Danvers, Kree (Guardians of the Galaxy’de Ronan The Accuser ile birlikte Marvel Sinematik Evreni’ne tanıtılan uzaylı bir tür) tarafından yapılan bir cihazın patlaması sonucu yakalanmıştı. Kaza Danvers’in DNA’sını değiştirerek ona uçma kabiliyetiyle birlikte olağanüstü hız ve gücün dahil olduğu süper güçler vermişti. İlk olarak çizgi romanlara Ocak 1977’de Ms. Marvel olarak tanıtılan karakter yıllardır süper kahraman dünyasının önemli bir parçası oldu.

Brie Larson Marvel Stüdyoları için harika bir seçim. Birkaç ay önce Room’daki olağanüstü performansıyla Oscar ödülü kazanan aktris yıllardır pek çok muhteşem rolde oynadı.  Captain Marvel sanatçının ikinci çizgi roman uyarlaması filmi olacak; daha önce yazar ve yönetmen Edgar Wright’ın Scott Pilgrim vs. The World filminde  Envy Adams adındaki kötü karakteri canlandırmıştı.

Brie Larson duyurunun ardından Marvel logosuyla  bir fotoğrafını paylaştı.