Thor: Ragnarok’a Yeni Bir Kötü Karakter Katıldı

Geçtiğimiz hafta San Diego Comic-Con gerçekleşti. Böylece Marvel ve DC gibi yapım kuruluşları da fanları gelecek filmleri hakkında ufak ip uçlarıyla bilgilendirme fırsatı buldular. Marvel burada, Thor’un üçüncü devam filmi Thor: Ragnarok hakkında büyük bir duyuru yaptı. Online olarak yayınlanmasa da Comic-Con için orada bulunanlar filmin ilk ay çekimlerinden görüntüleri görme fırsatı yakaladılar. Görüntülerde birkaç tane kötü karakter vardı ve bunlardan biri de daha önceden duyurulan ateş şeytanı Surtur idi.

Surtur sahnenin sonunda görünüyordu ve CGI büyüsü verilmişti. Çekimde Mark Ruffalo’nun canlandırdığı  Hulk epey yüksekten atlarken savaşın ortasında kükrüyordu. Hulk ateş denizine dalıyordu ve bu sahne Surtur’a dönüşmesiyle bitiyordu.

thor 2

Surtur Marvel Evreni’nde oldukça tehlikeli görünen bir kötü karakter. Thor’un az bilinen düşmanı Surtur, bir ateş iblisi ve çizgi romanlarda ilk kez 1963’te ortaya çıktı. Kendisi gibi ateş iblislerinin  yaşadığı boyutlar arası bir düzlem olan  Muspelheim’dan. Yok edici özelliği olan, güç, dayanıklılık, uzun ömürlü olma, ateşi kontrol edebilme, büyü ve boyutlar arası yolculuk gibi pek çok özelliği var. Temelde Avengers’ın baş edemeyeceği kadar dişli bir rakip. Neyseki Thor ve Hulk gibi iki güç kaynağı Surtur’a karşı bir savaş yapacaktır.

Surtur’un Thor: Ragnarok‘taki varlığı filmin hikayesi hakkında birkaç anlama gelebilir. Bunlardan biri film boyunca Hulk ve Thor çeşitli düzlemlere seyahat edecekler. Seyahat ederlerken kaybolup Surtur’un gezegenine ayak basıyor olabilirler. Ayrıca, açıkça görülüyor ki Hulk sonunda kendi dişine göre bir düşmanla yüzleşecek.Takım için oldukça değerli olmasına karşın Age of Ultron’dan  Iron Man’in Hulkbuster zırhı hariç hiçbir zaman dişine göre bir rakiple karşılaşmamıştı.

Thor: Ragnarok, ciddi şekilde kötü karakter barındırıyor. Cate Blanchett’ın Hela’sı Jeff Goldblum’un Grandmaster’ı ve eskilerden Loki’nin yanı sıra üçüncü filmde pek çok kötü adam göreceğiz.