MARVEL SDCC’de MCU 5. FAZ Filmlerini Gizlice Duyurdu mu?

Marvel Studios, San Diego Comic-Con 2019‘da MCU 5. Faz filmlerini gizlice açıkladı. Birkaç yıl önce, Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, Los Angeles’taki Comic-Con’dan ayrı olarak Disney’in El Capitan tiyatrosunda bir etkinlik düzenledi; MCU 3. Faz’ın Captain America: Civil War ile başlayarak ve Avengers: Infinity War – ve Part II(ismi sonradan açıklanan Avengers: Endgame) ile son bulduğunu açıklamıştı. Tabii ki, yol boyunca işler değişti ve Aşama 3 Spider-Man: Far From Home ile sona erdi.

Ancak, spoiler nedeniyle ve Infinity Saga‘yı doğru biçimde bitirmek istiyorlardı. Marvel Studios, MCU Phase 4’ü Spider-Man: Far From Home zaten vizyonda olduğu için, açığa çıkarmaktan kaçındı ve yapılacak en iyi yer belli ki San Diego Comic-Con. Marvel, Hall H salonları panelinde, Mayıs 2020’deki Black Widow filmi ile başlayan ve görünüşe göre 2021 Kasım’ındaki Thor: Love ve Thunder ile tamamlanan tüm 4. Faz serisini tanıttı.

Marvel yalnızca iki yıl boyunca yayınlanma tarihlerini ve zaman dilimlerini açıklasa da, aslında toplamda 10 projeyi onayladı; teknik olarak 3. Faz’daki film sayısından bir tane daha az. Marvel’in bu film listesine 4. Faz olarak atıfta bulunduğunu ve kabaca aynı sayıda projenin ortaya çıktığı göz önüne alındığında, bahsettikleri her şeyin 4. Faz’a gelmesinin sebebi de bu olabilir.

Fantastik Dörtlü MCU 5. Faz

Unutmayın; Disney+ Marvel dizileri, Marvel Televizyonu tarafından değil Marvel Stüdyoları tarafından yapılmakta.a Yaklaşmakta olan WandaVision dizisi doğrudan filme bağlanır.  Çok açık bir şekilde Marvel’in 4. Fazının bir parçası olarak kabul edilen Multiverse of Madness’te Doctor Strange’e yönlendirilir. Bunu göz önünde bulundurursak, Black Panther 2, Captain Marvel 2, Guardians of the Galaxy Vol. 3, Fantastic Four, X-Men, ve Blade,  MCU 5. Faz ‘ın bir parçası olacak.

Ancak bunlar şimdiden MCU 5. Faz filmleri olarak anılmamalıdır. Marvel’in çok ilerde gelecek filmlerini 4 ile birlikte duyurması garip görünmekle birlikte, çıkış tarihlerine bakınca daha anlamlı olabilir.

Sizin düşünceleriniz neler? Yorum yapmayı unutmayın. Daha fazla haber için bizi takipte kalın.