MAMMA MIA! Mario Filmi İçin İlk Fragman Geldi

2021 yılının Eylül ayında kimsenin beklemediği aynı zamanda da korkunç bir şey gerçekleşti. Nintendo Direct üzerinden dünya çapında herkesin sevgisini toplayan Mario‘nun animasyon filmi çıkarılacağı duyuruldu.

Bir Mario filmi çıkacağını daha önce başka haber kanallarında duymuştuk fakat bu duyurunun devamında filmi Illumination Stüdyo tarafından yapılacağı söylendi. Sıkıntı değil kötü filmleriyle ün salmış bir stüdyo olsa da iyi filmleri de var diye düşünürken, seslendirmen kadrosu açıklandı ve herkes kahkahalara boğuldu. Chris Pratt’in Mario’yu, Anya Taylor-Joy’un Peach’i, Charlie Day’in Luigi’i, Jack Black’in Bowser’ı (Bana göre yerinde olan tek tercih), Seth Rogan’ın ise Donkey Kong’u seslendirmesi gereksiz bir o kadar da yakışıksızdı.

mario filmi
Mario Filmi

Nintendo 1993’te çıkarttıkları Super Mario Bros. filminden hiçbir şey öğrenmemiş diye düşünüldü, kendi bacaklarına bir kez daha sıktılar denildi, neden bir karakteri daha beyaz perdeye taşıyıp bütün sihrini bozuyorlar diye serzenişlerde bulunuldu. Ben ise içimdeki bir ümitle belki her şey düşünüldüğü kadar kötü olmaz, belki bu sefer cidden iyi bir “film” seyredebiliriz diyordum.

Tarih 4 Ekim’i gösterirken Nintendo filmin ilk görselini ve 6 Ekim’de yapılacak Nintendo Direct de filmin ilk fragmanını yayınlayacaklarını duyurdular. Beklenen tarih geldi, nefesler tutuldu ve işte karşınız da ilk fragman:

Let’s-A Go!?? | Mario Filmi

Mario filmi için yayımlanan fragman beni heyecanlandırdı hatta sonunda ümidimi asla yitirmediğim için ödüllendirildiğimi hissettim. Ardından Mario sahneye geldi ve keşke fragman sadece ilk bir buçuk dakikadan oluşsaymış diye kendimi ağlarken buldum. Illumination Mario ve Luigi hariç diğer her konuda başarılı bir iş çıkarmış. Jack Black’in seslendirmesi harika, minik komiklikler yerinde yapılmış.

Dediğimi bir daha tekrarlamayı hiç sevmem ama bu fragman eğer erkenden bitirilseydi, bize hiç Mario gösterilmeseydi her şey mükemmel olacaktı. Yıllar boyu üç boyutlu modelleri oyunlarda bol bol kullanılan bir karakteri tasarlamak cidden bu kadar zor olabilir mi? Aklım almıyor. Film umarım sırf atmosferin güzelliğine değil de karakterlere yönelik bir ilerleme kaydedip daha iyi bir noktaya gelebilir. 7 Nisan’da seyircilerle buluşacak filmi içimde kalan son umut kırıntılarıyla bekliyor olacağım.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Japon SUPER MARIO Tutkunu Defter Sayfalarında SUPER MARIO BROS Yarattı

Evet, izledim.