Margot Robbie TANK GIRL Filmi Yapıyor!

Son olarak Once Upon A Time In… Hollywood‘da izlediğimiz ve Birds of Prey‘de görmek için yanıp tutuştuğumuz Margot Robbie‘nin prodüksiyon şirketi yeni bir Tank Girl filmi yapmak için gerekli işlemlere başladı.

Açıklama Tank Girl çizgi romanının yaratıcılarından Alan Martin tarafından Twitter üzerinden yapıldı. Martin şunları söyledi: ”Margot Robbie’nin şirketinin yeni bir film için Tank Girl’ün haklarını aldığını öğrendim. Birkaç aydır geliştiriliyor. Projeyi gerçekleştirenlerden biz yaratıcılar ile temasa geçen olmadı, o yüzden projede yer alacak mıyız emin değilim.”

İlk olarak 1988 yılında yayınlanmaya başlayan Tank Girl’ün yaratıcıları yazar Alan Martin ve çizer Jamie Hewlett (Gorillaz). Karakterin 1995 yılında çekilen ve başrollerini Lori Petty (Tank Girl) ile Naomi Watts‘ın (Jet Girl) paylaştığı gayet eğlenceli bir de filmi bulunuyor. Çizgi romanını edinemeyecekler için bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Margot Robbie’nin bu hamlesi aslında hiç de şaşırtıcı değil. DC filmlerinde oynadığı Harley Quinn‘in Tank Girl’den esintiler taşıdığı karakteri tanıyanlar için gayet ortada. Filmlerde giydiği kıyafet tarzı, deli dolu halleri, kullandığı silahlar… Tüm bunlarda Tank Girl’ü görmek mümkün.

Bir dönem Dark Horse Comics’te, günümüzde Titan Comics tarafından yayınlanan ve ’95 yapımı filmi zamanla kült bir hal alan Tank Girl konusunu su kıtlığının yaşandığı kıyamet sonrası bir dünyadan alıyor. Aşırı ‘punk’ öğeler içeren Tank Girl, sonrasında Gorillaz adlı müzik grubuna da esin kaynağı oluyor.

Petty ve Watts

Siz Margot Robbie’yi Tank Girl olarak görmek ister misiniz? Tank Girl okuyanlarınız ya da filmini izleyenleriniz var mı? Görüşlerinizi yorumlarda bize iletmeyi ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. 

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.