Spider-Verse’ün Gwen’i Hailee Steinfeld MCU’da Kate Bishop mı Olacak?

Variety’nin yaptığı özel habere göre daha önce Bumblebee, Spider-Man: Into the Spider-Verse gibi geek yapımlarda izlediğimiz 22 yaşındaki genç aktris Hailee Steinfeld, Marvel’ın Disney+ platformunda yayınlanacak Hawkeye dizisinde Kate Bishop rolüyle başrolü oynayabilir. Söylentilere göre Marvel, Steinfeld’e başrol için bir teklif götürdü.

Daha önce bu rolde 13 Reasons Why dizisi ile tanınan Katherine Langford‘un olacağı düşünülüyordu. Ancak Endgame sonrasında filmin yönetmenleri Russo Kardeşler’in açıklamalarından öğrendiğimiz üzere Langford filmde gördüğümüz Tony’nin kızının daha büyük hali olarak düşünülmüş ancak sonradan bunu kullanmaktan vazgeçmişler.

Kate

Kate Bishop, Marvel çizgi romanlarına ilk olarak 2005 yılında Young Avengers #1 ile katılmış genç bir karakter. Kendisi, çizgi romanlarda gelişen olaylar sonucu Clint Barton öldükten/öldü sanıldıktan sonra onun ismini almış bir ‘okçu’. Sitemizde konuyla ilgili fırsat ele geçtiğinde hep söylediğimiz gibi Matt Fraction‘ın efsanevi çizgi roman serisi Hawkeye ile Bishop’ı daha iyi tanıyabilirsiniz. Bu çizgi romanı okumanızda fayda var çünkü dizi buradan uyarlanacak. Arkadaşlarınıza ”Ben dizisi gelmeden çizgi romanını okumuştum.” diye hava atabilirsiniz.

Steinfeld’in geçmişinde bir adet Oscar adaylığı bulunduğunu da belirtelim. Kendisi, 10 Oscar adaylığı bulunan Coen Kardeşler filmi True Grit’te En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne aday olmuştu. Aktrisi Örümcek Evreni’nde de Gwen Stacy’i seslendirirken duymuştuk. Dizide Clint Barton rolüyle Jeremy Renner‘ın da yer alacağını unutmayalım.

2021 sonbaharında gelecek Hawkeye mini dizisi diğer Disney+ yapımı Marvel dizileri gibi Marvel Sinematik Evreni (MCU) ile doğrudan bağlantılı olacak. Böylece dizi ve filmlerdeki karakterler rahatça başka MCU yapımlarında gözükebilecek.

Fraction’ın Hawkeye serisinden

Sizin bu yeni ‘cast’ haberi hakkında düşünceleriniz neler? Siz Steinfeld yerine Langford’u mu görmek isterdiniz? Görüşlerinizi yorumlarda bize iletmeyi ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. 

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.