Küçük Prens Ağustos’ta Netflix’e Geliyor

Paramount’un  The Little Prince’in gösterim tarihini değiştirmesinden aylar sonra- bir hafta önce gösterime girmiş olması gerekiyordu.- nihayet Küçük Prens 5 Ağustos’ta Netflix’te yayınlanmaya başlayacak. Şirket aynı zamanda filmin de gösterime gireceğini söylüyor.

little prince

Amerika’da Mart’ın ortalarında gösterime girmesi gereken film, stüdyo tarafından açıklanamaz şekilde bütün sinemalardan çekildi. Aslında 50’den fazla uluslararası pazarda standart zamanında film gösterime girdi. 1943’te Antonie de Saint-Exupéry tarafından yazılan bir kısa hikaye olan Küçük Prens’te, hikayenin anlatıcısı küçük bir çocukken yaratıcılığa sahip olduğunu ama yetişkin olduğunda bunu kaybettiğini anlatıyor.

 

Entertainment Weekly’ye film hakkındaki eleştiriler hakkında konuşan  filmin yönetmeni Mark Osborne, filmin çıkış tarihinin değişmesiyle ilgili, “bu çılgın prodüksiyonu” yaparken mücadele etmek zorunda kaldıkları şeylerden yalnızca biri olduğunu söylüyor. Ayrıca filmin kendisi için özellikle önem arz ettiğini ve orjinaline yakın olması için çaba sarfettiğini vurguluyor.

Filmin çıkış tarihiyle ilgili tartışmalar devam ediyor ama Netflix, Küçük Prens için yeni bir tanıtım videosu yayınladı.