KAREN GILLAN “BATGIRL Olmak İstiyorum” Diyor

Karen Gillan

Karen Gillan, Galaksinin Koruyucuları 3’de karşımıza tekrar Nebula olarak çıkacak. Ancak ünlü aktrisin kafasındaki bir başka karakter de DC Genişletilmiş Evrenine katılabilecek bir isim. Hem de bu karakteri hem oynamak hem de filmini yönetmek istiyor.

Karen Gillan, Marvel Sinematik Evreninde önemli bir role sahip. Galaksinin Koruyucuları ve Avengers filmlerinde gördüğümüz Nebula karakterini oynayan oyuncu ayrıca Jumanji: The Next Level ‘da da karşımıza çıkan bir isim. Fakat şu anda DC filmlerinde bir yer edinmek istediğini kendi ağzıyla söylüyor. Hem de karakterini seçmiş bile.

Kendisi ile yapılan bir röportajda eğer seçme şansı olsaydı hangi pop kültür ikonunu canlandırmak isterdin sorusuna, açıkca Barbara Gordon şeklinde dönüş yapan Gillan, Batgirl’ü listenin en tepesine koymuş. “Batgirl çok havalı olurdu” diyor ve şakayla karışık ekliyor ” Evet, o bir kızıl”

Ünlü aktris, “eğer bir çizgi roman filminde yönetmen olma şansınız olsaydı” sorusuna da yine açık bir cevapla “Batgirl çok iyi olurdu! Benim favori karakterlerimin filmlerindeki dünyalar hep karanlık ve en sevdiğim filmlerden biri de Dark Knight” dedi. ” Böyle çeşit bir dünyayı içeren bir filmde yönetmen olmayı isterdim” şeklinde de bir ekleme yaptı.

Aslında Gillan’ı Batgirl rolünde görmek hoş olabilirdi.  20’li yaşların başlarında olarak tasvir edilen Batgirl karakterinin altından oyunculuğu ile kalkabilir diye düşünebiliriz. Bu arada ufak bir hatırlatma yapalım; kendisi Florida Supercon 2017’de hangi karakteri oynamak isterdiniz sorusuna Joker rolünde olmak istediğini söylemişti.

Peki siz ne düşünüyorsunuz Avengers: Endgame yıldızını beyaz perdede Barbara Gordon olarak görmek ister miydiniz?