Yeni Araştırmalara Göre JAMES BOND Alkolik!

“ Çalkalanmış olsun, karıştırılmış değil.” in James Bond’un meşhur sözü olmasının bir sebebi var. Nazik İngiliz Gizli Servis Ajanı biraz içki düşkünü. Ancak Ajan 007 yani James Bond alkolik mi? Toplum sağlığı araştırmacıları 24 James Bond filmini araştırdı ve Bond’un ciddi bir alkolik olduğunu beyan etti.

Bond yıllarca hızlı arabalar kullanıp iflah olmaz suçluları durdurmaya çalıştığından sağlığına dikkat etmeyi unutmuş olabilir ancak NewZ ealand’daki Otago Üniversitesi akademisi Bond’un kronik alkolizm hastalığına sahip olduğu sonucuna vardı.

Araştırmalar öyle gösteriyor ki Bond film çekilirken içkisinden 109 yudum aldı ve bu da ortalama her filmi için 4.5 içkiye eşit oluyor.

Şık bir martinin keyfini çıkardıktan sonra, elit gizli servis ajanı dövüş sahneleri ve devamında hızlı araç kullanırken, yoğun fiziksel faaliyet sırasında risk alıyor. Elbetteki ekranda havalı duruyor ancak Bond’un karakterinde çok ciddi bir alkolizm problemi taşıyor.

Araştırmalara göre, Daniel Craig’in Bond’u 2008 yılının Quantum of Solace’ında 24 içki içiyor. Bu da onu kandaki ölümcül alkol oranına taşıyor.