KYOTO ANIMATION’a Yapılan Yardım Kampanyası 8.87 MİLYONA Ulaştı

18 Temmuz 2019 tarihinde Kyoto Animation’ın ofisinde bir yangın çıkmıştı. Bu olayın bir kundaklama olayı olduğu ve zanlı polis tarafından yakalanmıştı.

Polis yangın çıktığında 93 çalışanın binada olduğunu söyledi. Saldırının ardından 33 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi de yaralandı.

Geçtiğimiz haftalarda Kyoto Animation‘a yapılan kundakçılık sonrasında animasyon stüdyosu maddi ve manevi anlamda zarara uğramış, 35 kişi hayatını kaybetmişti. Kyoto Animation’ın avukatı Daisuke Okeda yangınla ilgili bilgiler verdi. Verdiği bilgilerden biri de sunucudaki tüm verilerin zarar görmeden kurtarıldığı oldu. Binanın içindeki sunucu tamamen betonla çevrili ayrı bir odada bulunduğu ve bu sayede hem yangından, hem de yangın söndürülmeye çalışılırken  içeri sıkılan sulardan etkilenmediği belirtildi.

Bununla birlikte stüdyo için bir yardım kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanyaya 965.63 milyon yen (8.87 milyon ABD doları) yardım geldi. Ayrıca Twitter üzerinden #PrayForKyoAni ve #PrayForKyotoAnimation hashtagleri kullanılarak stüdyoya binlerce yardım mesajı atıldı.

Kyoto Animation - Violet Evergarden
Violet Evergarden, Netflix platformu üzerinden 2018 yılında yayınlanmaya başlamış ve Kana Akatsuki’nin aynı ismi taşıyan romanından uyarlanmıştır.

Şirketin mevcut duyurduğu projeler şunlardı: Sound! Euphonium adlı yeni bir anime, yeni bir Violet Evergarden bölümü, Free! animesinin yeni bir filmi, Miss Kobayashi’s Dragon Maid’nin ikinci sezonu, ayrıca bir kısa anime filmi ile yeni bir kitap uyarlaması.

Yangında hayatını kaybedenleri tekrar sayg ile anıyoruz. Umarız bu sevilen stüdyo hızlıca toparlanır ve güzel seriler üretmeye devam eder.