IT Yönetmeni ATTACK ON TİTAN’ın Live Action Uyarlamasında

Variety‘nin haberine göre yönetmen Muschietti , Stephen King’in IT eserindeki başarısının ardından, Warner Bros. için Attack on Titan’ın live action bir uyarlamasını da yönetecek.

Warner Bros’un Japonya merkezli yayın kuruluşu Kodansha ile anlaşmayı kesinleştirdiği bildirildi.

Hajime Isayama tarafından yazılan ve çizilen Attack on Titan, ilk yayınlandığı 2009 yılından beri, 76 milyon kopya satarak en çok satan mangalardan oldu.

Harry Potter ve Fantastic Beasts filmleriyle tanınan David Heyman, Mega Man ile tanınan Masi Oka ve IT ve Mama’dan tanıdığımız, aynı zamanda Muschietti’nin kardeşi olan Barbara Muschietti ile birlikte filmin yapımcılığını üstlenecek. Yani yapımcı kadro sağlam denebilir.

Shinji Higuchi’nin Japon versiyonunu yönettiği Attack on Titan’ın live action filmi iki bölüm halinde 2015’te yayınlanmıştı. Mangadan uyarlanan film 46 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Attack On Titan'ın Live Action Japon versiyonu
ATTACK ON TİTAN’ın Live Action versiyonu (Japon)

Geçtiğimiz Mart ayında John Boyega, bir Attack on Titan live-action filmi yapmak istediğini söylemişti ama bu uyarlamada Boyega’nın bir rolü olup olmayacağı bilinmiyor.

Muschietti’nin sinemaya uyarladığı IT, tüm zamanların gişelerdeki en iyi korku filmlerinden biriydi, dünya çapında 700 milyon hasılat yapmıştı ve korku türünde Amerika’da en büyük açılışı yapan film olarak bir rekora sahip. Muschietti hali hazırda devam filmi olan IT: İkinci Bölüm’ün yapımında da yer alıyor.

 

Attack on Titan’de devler nereden geliyor?

Attack on Titan 3. sezon ne zaman başlayacak?