İşte Gangsta Paradise Eşliğinde SONIC THE HEDGEDOG Fragmanı!

Kirpi Sonic, birçok oyunseverin akıllarında yer etmiş bir karakter. Mavi ve hızlı kirpimiz SEGA oyun firmasının orijinal karakteri olarak 1991’de piyasaya çıkmıştı. Oyunları ardından gelen çizgi filmleri de sonraki neslin onu daha iyi tanımasını sağladı.

Oyunların live-action uyarlamalarında en çok beklenenlerden biri olan Sonic the Hedgedog filminde Jim Carrey gibi sevilen bir aktörün yer alması da filme olan ilgiyi arttıracaktır diye düşünüyoruz. İlk gelen resmi fotoğraflarda Jim Carrey’nin Dr. Robotnik (Eggman) karakterine pek benzemiyor olması Sonic meraklılarını üzmüştü. Ancak fragmanın sonunda o kel ve pala bıyıklı hali üzüntünün hafiflemesine sebebiyet verdi.

Sonic karakteri tasarımsal anlamda orijinal halinden bir tık farklı görünse de bunu çok fazla abartmanın anlamı yok gibi. Sonuçta çoğunlukla 2D olarak gördüğümüz bir karakteri CGI ile yeniden tasarlamak ve live-action filme göze batmayacak şekilde uyarlayabilmek kolay olmasa gerek. Dedektif Pikachu fragmanında Pokemonlarda gördüğümüz tüy yapısı aynı şekilde bu filmde de Sonic’e işlenmiş.

90’ların popüler şarkılarından Gangsta Paradise ile bezenmiş fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/FvvZaBf9QQI

Nasıl buldunuz? Yorumda bulunmayı unutmayın 🙂