INFINITY WAR Fragmanından Kaçırmış Olabileceğiniz EASTER EGG

Infinity War fragmanı dün bomba gibi geldi. Bir çok karakteri içeren fragmanın detayları arasında gözden kaçırmış olabileceğiniz bir easter egg yakaladık.

 

Marvel, Infinity War için ilk fragmanı yayınladı, eğer hala izlemediyseniz hemen şuraya alalım sizi. Bir çok anlamlı sahne ve tanıdık yüz olan fragmanda easter egg olmaması zaten şaşırtıcı olurdu. Özellikle bir tanesi çok iyi gizlenmiş ve sadece elf gözleriyle Legolas‘ın ve kendini adamış hayranların görebileceği bir şekilde duruyor.

Bu sahnede, Tony’nin elinde ufak bir telefon durduğunu çoğu kişi şimdi fark etmiştir. “Ee nolmuş telefon varsa?” sesleri geliyor. Bu telefonu Civil War‘un son sahnesinde, her ne kadar Tony ile arkadaşlığı bitmiş olsa da, eğer başına bir şey gelirse, yardıma ihtiyacın olursa, bir telefon kadar uzağındayım diyerek Captain America vermişti.

 

Captain America, Tony’ye bir de mektup yazmıştı bu konu ile ilgili.

Tony,

Geri döndüğünü duydum, senin bir malikanede tek başına kalmanın fikri hiç hoşuma gitmiyor. Hepimizin bir aileye ihtiyacı var. Avengers senin ailen, belki de benim olduğundan daha çok. 18 yaşımdan beri tek başımaydım. Hiç bir yere uyum sağlayamadım, orduya bile. Benim inancım insalara, sanırım. Kişilere. Ve bunu söylemekten mutluluk duyuyorum, beni henüz yüz üstü bırakmadılar. Bu yüzden ben de onları yüz üstü bırakamam. Kilitler değiştirilebilir, ama belki de değiştirilmemeleri gerekiyordur. Seni üzdüğümü biliyorum Tony.  Sanırım ailenin durumunu sana söylemeyerek seni koruduğumu düşündüm, ama fark ettim ki aslında kendimi koruyormuşum. Özür dilerim. Umarım bir gün anlarsın. Keşke Sokovia Anlaşması konusunda aynı fikirde olsaydık, gerçekten. Doğru olduğuna inandığın şeyi yapıyordun biliyorum, bu hepimizin yapması gereken tek şey.Ve ne olursa olsun, sana söz veriyorum, eğer bize ihtiyacın olursa, eğer bana ihtiyacın olursa, orada olacağım.

Steve”

Buradan da mektubu kaptanın sesinden dinleyebilirsiniz.

 

Sonuç olarak gerçekten çok dokunaklı, detaylı ve mutlu edici bir detay. Fragmanın sonunda da War Machine‘i, Captain America’nın arkasında uçarken görüyoruz. Burdan anlıyoruz ki, her ne kadar Sokorovia konusunda zıt düşüp bir iç savaş çıkarmış olsalar da, daha büyük bir tehdit, Thanos, karşısında fikir ayrılıklarını bir kenara koyup yeniden bir araya gelmişler. Zaten Avengers’ın amacı da bu değil mi?