IDRIS ELBA, JAMES BOND Rolü İçin Yine Öne Çıkan İsim Oldu

Luther ve Thor filmlerinin yıldızı Idris Elba‘nın, 2019’daki Bond 25 filminde Daniel Craig tarafından canlandırılacak olan ikonlaşmış casus rolü için gelecekte düşünülen güçlü bir aday olduğu söylenmekte. Kendisi ilk beyaz olmayan Bond rolünde karşımıza çıksa hoş olabilir.

Bu söylentiler, Bond serisi yapımcısı Barbara Broccoli’nin siyah bir Bond (Independent.co.uk üzerinden) için arayışta bulunduğunu söyleyen Equalizer II yönetmeni Antonine Fuqua’dan geldi.

Fuqua’ya göre, Broccoli, geçmişte  Sean Connery, David Niven, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton ve Pierce Brosnan tarafından doldurulan ikonik rolde eninde sonunda farklı bir Bond’un olacağından emin.

Idris Elba
Idris Elba

45 yaşındaki Idris Elba uzun zamandır bu rol için istekliydi. İngiliz oyuncu siyahi Bond rolü için aday olarak gösterilmektedir. Ancak şu an 45 yaşındaki Elba, 43 yaşındayken yani 2016 yılında Good Morning America’ya bu rol için çok yaşlı olduğunu söylemiş ve bu konudan“dünyanın en çılgın söylenti” olarak bahsetmişti.

“Doğrusunu söylemek gerekirse, bunun için çok yaşlıyım,”   “Arabalar, kadınlar ve martinilerle koşuşturacağım – kim bunu yapmak ister? Korkutucu geliyor!”

Önceki yıl PEOPLE dergisine verdiği röportajda, Bond karakteri ile ilgilendiğini söylemiş, diğer yandan Bond’un siyahi ve beyaz bir kadın olabileceğini söyleyip, farklı bir rolde de filmde rol alabileceğini belirtmişti.

Marvel filmlerindeki Heimdall ve 2010’daki  Luther filmindeki rolü ile göz dolduran aktörü acaba bir Bond filminde görebilecek miyiz?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Size Idris Elba, Bond rolü için uygun mu?