MAGIC: THE GATHERING Çizgi Romanı Yakında!

Bir önceki çizgi romanın üzerinden biraz zaman geçmesine rağmen yeni bir Magic: The Gathering çizgi roman serisi güvenilir bir yayıncı olan IDW’den gelecek. Kart oyununun 25. yıldönümünü kutlamak için piyasaya sürülecek olan seride Chandra Nalaar’a odaklanılıyor. Bu da hayranların dikkatini çekecektir. Supergirl dizisinin yazarı Vita Ayala ve usta Marvel/DC sanatçısı Harvey Tolibao yaratıcı ekibin içerisinde yer alıyor.

IGN haberine göre seri Magic: The Gathering – Chandra olarak isimlendirilecek ve hayranların serinin hikayesi ile ilgilenmesini sağlayan bir araç olarak kullanılacak. Bu tarz oyunlarda özellikle Magic gibi oyunlarda hikayeyi sunabilmek oldukça zor olabilir, o yüzden çizgi romanlar temiz bir başlangıç için oldukça akıllı bir karar.

Serinin “taze başlangıcı” IDW’nin dört yıl önce çıkardığı MTG çizgi romanına bağlı olmayacak. Basitçe söylemek gerekirse, seriyle ilgileniyorsanız, ancak oyunlar bana göre değil diyorsanız, bu sizin için sadece bir çizgi romandır. Yazar Ayala da kart oyununun büyük bir hayranı olmaktan bahsetmişti, bu yüzden oyunun hayranları da muhtemelen bu çizgi romanın tadını çıkaracaklar.

Ayala “Bu hikaye ile ekibim ve ben oyuna aşina olmayan insanları, onlardan gelen zengin karakterlere, dünyalara ve lore’u bir şekilde tanıtmak istedim!” diyor.

MAGIC: THE GATHERING Çizgi Romanı
MAGIC: THE GATHERING Çizgi Romanı – Chandra kapak

Yeni çizgi romanın Magic The Gathering’i bir çizgi roman haline getirme yönündeki önceki girişimlere göre daha popüler hale getirip getirmeyeceğini sadece zaman gösterecek. Bu seri sadece yeni oyunculara Magic lore’unu sunmakla kalmayıp aynı zamanda uzun süreli hayranlarını da memnun edebilecek bir çizgi roman olacak diye umut ediyoruz.