HYPERION Dizisi İçin Çalışmalar Başladı

Syfy kanalı, Dan Simmons‘un yazdığı Hyperion dizisi çalışmalarına hazırlanıyor. Yapımcılık için Bradley Cooper, Graham King ve Todd Phillips ile anlaşıldı. Dizinin senaristliğini ise Boardwalk Empire ile sesini duyaran Itamar Moses üstlenecek.

Bu karakter, sağlam bir bilim kurgu eseri olduğu halde ülkemizde henüz yayınlanmadı. Roman, günümüzden yüzlerce yıl sonrasında geçiyor. İnsanlığı kurtarmak için; Örümcek kuşu adında korkunç bir yaratığın hüküm sürdüğü Hyperion Gezegeni’ne seyahat eden yedi yolcunun hikayesini anlatıyor.

Düşük bütçeli bilim kurgu kanalı şeklinde tanımlayacağımız Syfy, umarız bu işten elinin akıyla çıkar.

hyperion dizisi

Kısaca Hyperion kimdir? – Hyperion Dizisi

Hyperion (Mark Milton) Marvel evreninin en güçlü ırkı Eternals’ın son hayatta kalan üyesi. Eternals ırkından biri olması ona müthiş derecede kozmik bir güç veriyor. Süper hız, telepati, maksimum dayanıklılık gibi şeyler onu özelliklerinin sadece bir kısmı. Marvel evreninde dünyanın da içinde bulunduğu galaksi Earh-616 diye geçmekte. Hyperion ise Earth-712 denen farklı bir galaksiden. Bu sebeple bizim daha aşina olduğumuz Marvel karakterleriyle bir arada pek görünmüyor. Zamanında kendi galaksisindeki bir savaş onu dünyaya sürüklemiş, tekrar geri dönüp savaşı kazanmak için Avengers’dan yardım almıştır.

Fanzade.com editörü