MALEFICENT 2: MALEFICENT’ın Devam Filmi Mistress of Evil

Disney’in 2014 yapımı, başrolünde Angelina Jolie’nin oynadığı Maleficent’tan devam filmi geliyor. Maleficent 2: Mistress of Evil

İlk film, Disney klasiği Sleeping Beautynin kötü kahramanı olan; güzel ve iyi kalpli Maleficent’ın taş kalpli bir kadına dönüşmesini ve Prenses Aurora’yı lanetleme sebebini anlatıyordu.

Maleficent 2 – Angelina Jolie

İkinci film için ekibe dönmeyi resmi olarak kabul eden tek isim Maleficent yazarı Linda Woolveron. Kendisi, ikinci filmin de senaryosunu yazacakmış. Genel olarak devam filmlerinde oynamayı reddeden Angelina Jolie’nin serinin ikinci filminde oynayıp oynamayacağı ise merak konusu.

Maleficent 2 Oyuncuları

İlk filmin başrol oyuncuları Angelina Jolie ve Elle Fanning’e Malefiz 2’de (Maleficent 2) Chiwetel Ejiofor, Robert Lindsay, Harris Dickinson, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville ve Michelle Pfeiffer da katıldı.

Robert Stromberg tarafından yönetilen film, Uyuyan Güzel filminin hikayesini kötü peri Malefiz’in gözünden anlatıyor.

Ünlü aktris Angelina Jolie 2014 yılında karşımıza Maleficent olarak çıkmıştı. Şimdi o filmin devamı olan “Maleficent: Mistress of Evil’dan yeni bir fragman geldi.

Çocukken insanların orman krallığına saldırdıklarını gördükten sonra kindar ve taş kalpli bir kahramana dönüşen peri Maleficent ve insanlık kralının kızı Prenses Aurora ile tanıştığımız serinin ikinci filminin fragmanında, yine bu karakterleri bir arada görmekteyiz. Yeni kahramanların da yer aldığı ilk fragmanda Michelle Pfeiffer, Queen Ingrith karakterine hayat veriyor. Ayrıca Prens Philip’ı ise Brenton Thwaites yerine Harris Dickinson canlandırıyor.

29 Mayıs 2020’de vizyona girecek olan “Maleficent 2: Mistress of Evil”ın yönetmenliğini Joachim Rønning üstlenirken; senaryosunu ise Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster ve Linda Woolverton kaleme almakta.

Merakla beklenen serinin ikinci filminde başrolleri Angelina Jolie ve Elle Fanning paylaşırken onlara Ed Skrein, Juno Temple, Kae Alexander, Sam Riley ve Lesley Manville gibi isimler de eşlik ediyor.

Fantastik ve macera türlerini bir araya getiren filmin yayınlanmasından yıllar sonra ikinci film karşımıza çıkacak. Bir ay önce Disney, Maleficent: Mistress of Evil (Malefiz: Kötülüğün Gücü) filmi için resmi bir tanıtım videosu yayınlanmıştı.

Eğlence sektörünün devi Disney, sonunda filmin ilk resmi fragmanını yayınlamaya karar verdi. Fragman, izleyicilere Angelina Jolie’nin oynadığı Karanlık Peri’nin filmde nasıl bir rol oynayacağı konusunda net bir fikir veriyor. Ve beklenenin aksine, Maleficent bu filmde sahiplenen/hükmeden anne figürünün rolünü üstlenecek gibi görünmekte.

maleficent 2

Elle Fanning’nin oynadığı Aurora karakteri ile Malefiz arasındaki tartışmalara tanıklık ettiğimiz videoda, Aurora’nın Prens Philip ile evlenmek istediğini ancak Karanlık Peri’nin bunu istemediğini görmekteyiz. Fragmanda oldukça öfkeli bir Malefiz var. Bu da kendisinin ebeveynlik problemlerinden başka sıkıntılar da doğabileceğini düşündürüyor.

Disney’in Mistress of Evil filminin özeti, Maleficent ve Aurora’nın “Büyük Savaş’taki karşı taraflarla ayrılacağını, bağlılıklarını test edeceklerini ve gerçekten aile olup olmadıklarını sorgulamalarına neden olacağını” söylüyor.

Fanzade.com editörü