Henry Cavill, Röportajında Christopher Reeve’in Clark Kent’ine Değindi

Superman yakında beyaz perdeye dönmeye hazırlanıyor. İkonik DC Kahramanı, sinemanın altın çağından önce sinematik evrende kendini göstermişti. Onu peleriniyle görmeye alışmıştık.

Warner Bros, DC’nin Genişletilmiş Evreni’ nde yüksek vitese çıkarak fanların, kahramanımızı yakın gelecekte, çok defa görmesini sağlayabilir. Henry Cavill‘in 2013’ te Man of Steel’deki başarısı da kitleler tarafından da tescillendi. Christopher Reeve‘ye benzerliğiyle bu role en çok yakışan kişi olduğunu söyleyebiliriz.

waynekent

Kendisi şimdi merakla beklenen Batman v Superman: Dawn of Justice’te yer alıyor. Yeni film 2017 gösterime girecek olan Justice League’in habercisi olarak ayarlanmış. Superman’ i The Justice League’ te de göreceğimiz belli olduğu için Bruce Wayne ile mücadelesinden kurtulacağı biliniyor. Bu açıdan fanların da gönlü rahat. Peki onun gizli kimliği ne olacak? Bu merak edilen bir konu. Güçlü Wayne ve Çelik Adam’ın savaşı sırasında; Daily Planet’ın sessiz muhabiri Clark Kent, spot ışıklarından ve tehlikeden uzak durabilecek mi? Bunu bekleyip göreceğiz.

Christopher-Reeve-as-Clark-Kent

Christopher Reeve’in Clark Kent’ i

Christopher Reeve kesinlikle bu rol için biçilmiş kaftandı. Hayranları hala ona, Kripton’un Oğlu’ nun en iyi örneği gözüyle bakıyorlar. Reeve’in Çelik Adam’ının ikinci kişiliği aşırı derecede beceriksiz, sakar, dikkate değer ölçüde komikti. Tanrısal kahraman türünde hisleri olmasının yanında ayrıca iyiliksever ve nezakatliydi. Sezgilerini insanlara yardım etmek için kullanırdı.

cavill

Yeni Yumuşak Huylu Muhabir

Cavill bir röportajında Reeve’in taklit bir sürümü olmak istemediğini belirtti.

Röportajında; ‘’Oynadığım rolün Christopher Reeve’in beceriksiz Clark Kent’i ile karşılaştırılması kaçınılmaz. Benim Clark Kent’im küçük ve mümkün olduğunca görünmez olmaya çalışıyor. Eğer siz garip ve sakarsanız; insanlar sizi çabuk fark eder ve bu karakterin görünmezliğine engel teşkil eder. İtiraf etmeliyim ki gözlük kullanarak kimlik gizleme harikulade bir iş değil. Kimsenin onun Superman olduğunu düşünmemesi ilginç. Öylesine narin bir çiçek bir tanrı olabilir mi? Akıl almaz’’ diyor.

supermanck

Batman v Superman: Dawn of Justice’in Çelik Adam’ını 25 Mart 2016’da izleyebilirsiniz.

Her ikisi de iyi ancak sadece biri orijinal

Fanzade.com editörü