HARRY POTTER Oyuncusu Aslında Çocuklardan Nefret Ediyormuş

Harry Potter Serisinde Sırlar Odası ile Ölüm Yadigarları’nda gördüğümüz Profesör Pomona karakterini oynayan Harry Potter oyuncusu Miriam Margolyes’in bu sözleri sizleri şaşırtabilir:

“Çocukları sevmiyorum. Çocuklarla birlikte olmak istemiyorum. Onlar için en iyisini istiyorum. Canıgönülden istiyorum. Onlara zarar vermeye çalışan birini öldürürüm ama çocukları çevremde istemiyorum!”

77 yaşındaki ünlü aktrisin bu sözlerini duymak sizi de şaşırttı mı ?

Harry Potter oyuncusu

Harry Potter oyuncusu Miriam Margolyes’in çocukları sevmeyişi Avustralya’da bir talk show programı olan The Project’te soruldu. Sunucu Lisa Wilkinson bunun nedenini sorduğunda Miriam Margolyes şakayla karışık “ Ses yapıyorlar ve dikkatimi dağıtıyorlar.” dedi.

Eğer ünlü aktrisin Harry Potter filmlerindeki rolünü hatırlayamıyorsanız aşağıdaki videodan Harry Potter: Sırlar Odası filminde Profesör Sprout’ın Madrakelerle ilgili dersinin sahnesini izleyebilirsiniz:

Daha ironik olan ise Özellikle Snape ve McGonagall’a kıyasla Miriam Margolyes’in uyarlamadaki karakteri çocuklara karşı daha nazik ve neşeli oluşu. Hufflepuff’ı temsil ettiği için diğer profesörlere kıyasla seri boyunca bu karakteri çok fazla ekranlarda göremedik. Hufflepuff, çoğu zaman Gryffindor ve Slytherin’in öne çıkarılması sebebiyle yeteri kadar öne çıkarılmamıştı.