ANT-MAN’in Yönetmeni, STAN LEE’den Yardım Almış

Stan Lee, Marvel Sinematik Evreni için mihenk taşı niteliği taşıyor. Öyle görünüyor ki Stan Lee’nin sette yaptığı başka işler de varmış. Ant-Man‘in yönetmeni Peyton Reed geçtiğimiz günlerde Marvel’ın büyük karakterlerinin arkasındaki isim olan Stan Lee’den yardım aldığını, çizgi romanlardaki karakterleri ekrana geçirmek hakkında tavsiyeler istediğini söyledi.

“İlk gün, Ant-Man’in boyutu hakkında onun sanatçılarla yaptığı bir görüşme ile ilgili bir sohbet ettik.”

Ant-Man’in en büyük özelliği elbette ki en ufak boyutlara kadar küçülebilmesi.  Bir çizgi romanını okumanın keyfine varmak ya da onun bir filmini izleyip beğenmek ancak kahramanımızın nasıl böcek kadar küçülebilen bir adam olduğunu keşfettiğinizde mümkün oluyor.

Peyton Reed geçtiğimiz günlerde bir soru-cevap etkinliği sırasında Ant-Man filminin çekimi için Ant-Man çizgi romanlarının da çok önemli olduğunu vurguladı. Sadece teknolojilerinin  farklı olması  karakterin temel özelliğinin değişeceği anlamına gelmiyor.

“Görsel efekt açısından bu filmde de aynı sorunları yaşadığımızı söyledim. Eğer Ant-Man küçüldüğünde orta boy çekim yapacaksanız, küçük hissiyatını veremezsiniz. Normal hissettirir. Şimdi roman panellerinde bu sorunlarla yüzleştik. Aynı sorunları ele alırken artık daha dinamik, daha sofistike şekilde yaklaşıyoruz.”

Açıkcası, son iki Ant-Man filminde de bu sorunun üstesinden gelindiğini söylemek doğru olur gibi.
Bu arada Avengers: Endgame‘de Ant-Man’i tekrar göreceğimizi biliyoruz. Tabi bu kez boyutu ne olur o belli değil. Artık Nisan ayında göreceğiz.