Harry Potter 8. Kitap İle Devam Ediyor

Bugün Harry Potter‘dan ve bağlı bulunduğu Wizarding World’den harika haberler geldi. Daha önce J.K. Rowling‘in Boş Koltuk (The Casual Vacancy) kitabını da basan yayınevi Little, Brown attığı bir tweetle bu yıl ve gelecek yıl için kitap yayım planlarını açıkladı. Açıklamaya göre ilk güzel haber daha önce serinin devamı niteliğinde olacağı açıklanan tiyatro oyunu “Harry Potter and The Cursed Child” ın 31 Temmuz’da kitap olarak da basılacağı bilgisiydi. Oyunun ilk gösteriminin hemen ardından çıkacak kitapta hikaye kaldığı yerden devam edecek ve artık bir sihir bakanı çalışanı ve 3 çocuk babası olan Harry’nin ve en küçük oğlu Albus’un geçmişten gelen bir gerçekle yüzleşmesini anlatacak.

Harry Potter 8. Kitap
Bu amcalar ve teyze ise tanıdık rolleri oynayacaklar. Soldan sağa Harry, Hermione ve Ron!

Little, Brown’ın yaptığı diğer açıklama ise gelecek yıl çıkaracakları yeni kitaplar üzerineydi. Buna göre ilk olarak ilk kitabın 4 Hogwarts evini tema alacak şekilde yeniden basımı yayınlanacak. Daha sonra ise yakında filmi de gelecek olan Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar?) yeniden düzenlenip sunulacak. Bunların dışında son olarak ise Hogwarts kütüphanesi kitaplarından “Çağlar boyu Quidditch” ve “Ozan Beedle’ın Hikayeleri” de yeniden basılarak sunulacak.

Anlaşılan Harry Potter ve Wizarding World evreninde hiç bir şey bitmiş sayılmaz, yeni gelecek film ve hikayenin devam etmesiyle de dilimizden büyülü sözcükler eksik olmayacak gibi duruyor.