Görünmez Adam’ın Yeniden Yapım Filminde Johnny Depp Yer Alacak

Johnny Depp korku filmlerine dönmek için hazır. Deadline’nın haberine göre, ünlü aktör 1933 yapımı orijinal film üzerine kurulu, Universal’ın yeniden yapım filmi The Invisible Man’de başrol oynayacak. Görünmez Adam, HG Wells’in, akıl sağlığı pahasına görünmezlik serumunu keşfeden bir bilim adamının hikayesinin anlatıldığı romanından uyarlanmış. Film,  Universal’ın,The Mummy, Creature from the Black Lagoon ve The Wolf Man gibi  popüler filmlerin yeniden yapımlarını içeren “Monsters Universe” planı dahilinde yer alıyor.

Orijinal film Universal’ın ünlü Frankenstein filminin de yönetmeni olan James Whale tarafından yönetilmişti.

Universal’ın gelecek filmlerinde birbirinden ünlü oyuncuların yer alacağı söylenmişti. Tom Cruise’un The Mummy’de, Scarlett Johansson’ın  Creature from the Black Lagoon’da ve Angelina Jolie’nin The Bride of Frankenstein’da yer alacağı söylentiler arasındaydı. Son olarak da Johnny Depp bu söylentilere katıldı.

Depp’in gelecek filmi, bu baharda gösterime girecek olan Alice in Wonderland: Through the Looking Glass. The Invisible Man’le ilgili ortaya çıkmış başka bir detay bulunmuyor.