Game of Thrones 6. Sezon Fragmanını Sizler İçin İnceledik

HBO’nun sevilen dizisi Game of Thrones‘un 6. sezon fragmanı sonunda geldi. 6. sezonla ilgili büyük sürprizler içeren fragmanı önceki yazımızda izleyebilirsiniz.

Fragmanda gördüklerimizin ışığında yeni sezonda gerçekleşecek olaylar hakkında birçok tahminimiz var. Herkesin görebileceği şeyleri geçersek ufak detaylardan vardığımız büyük sonuçları sizlerle paylaşalım.

Jon Snow’un Kaderi

karda-yatan-jon

Bildiğiniz gibi Jon Snow 5. sezonun sonunda kargalar tarafından hainlikle suçlanmış ve katledilmişti. Fragmanda gördüğümüz ilk sahnelerde Jon Snow’un ölü bedenini karlar üstünde uzanırken buluyoruz. Sonraki sahnelerde bir masaya yatırılmış görüyoruz. Gözlerini kapatan el, Melissandre’den başkasının değil. Bu da uzun zamandır aklımızda olan sorulardan birini doğrular nitelikle. Büyük bir ihtimalle Jon Snow’u Melissandre diriltecek.

Stannis Hayatta

adam3

King’s Landing sahnelerinin hemen ardından karlar üzerinde bir silüet görüyoruz. Dikkatli baktığınızda anlayacaksınız ki bu kişi, Stannis’ten başkası değil. Geçen sezonda kesin bir ölüm sahnesi görmeyişimiz akıllarda soru işaretleri bırakmıştı. Bu görselle doğrulandı. Stannis Baratheon hala yaşıyor.

Not: Bu uzaktan çekim silüetin Davos’a ait olduğu söyleniyor. Büyük ihtimalle yanılmışız 🙂

Iron Islands’da Karşılama

akrga

Aşağıdaki sahnede Iron Islands’ı ve Greyjoyları (sancaklara dikkat) görüyoruz. Zaten ilerleyen sahnelerde Euron’un gelişi de gözümüze sokuluyor. Bu sahne hakkında yegane tahminim Balon Greyjoy’un cenazesi olabileceği. Bu da hanenin en büyük çocuğu Euron’un neden Iron Islands’a geldiğini açıklıyor. Baba ölünce Euron da hanenin başına geçmek için Iron Islands’a geri dönüyor. Tanıtım görsellerinde Yara’yı ufka bakarken görüşümüzün sebebi de bu muhtemelen.

Duvarda Kargaşa

game of trhones

Bu sahnede yine şüphelerimizi doğrulamak için konmuş. Muhtemelen Melissandre ve Davos’un Jon’u diriltme girişimlerini engellemeye çalışan kargaları görüyoruz. İçeride diriltme ayini yapılırken Alliser ve yandaşları kapıyı kırarak içeri girmeye çalışıyor.

Boltonlar Yabanilere Karşı

savaş

Fragmanın pekçok yerinde Boltonların Kuzey’i elinde uzun süre tutamayacakları anlaşılıyor. Aşağıdaki görselde iki taraf belirgin bir şekilde görülüyor. Sol taraftaki kalkanların üzerinde Boltonların armasını görüyoruz. Sağda ise Yabaniler. Yabaniler ?! Acaba Jon Snow dirildiğinde onların da yardımıyla Winterfell’i geri almayı deneyecek olabilir mi ?

Euron Greyjoy

euron greyjoy season 6

Karşınızda Greyjoy hanesinin en büyük oğlu, hanenin yeni lordu EURON GREYJOY!

Targaryen Simgesi

dotraki

Bu sahnede göğsünde Targaryen arması taşıyan bir savaşçı görüyoruz. Tyrion yine oyununu ustaca oynamış ve kendisine güçlü müttefikler bulmuşa benziyor. Zira ilerleyen sahnelerde Mereen’in sokaklarında bu askerlerden bir ordu görüyoruz. Bir noktada illa ki Daenerys’i Dothrakilerden kurtarmaya çalışacaklarını düşünüyorum. Dothrakileri at koştururken gördüğümüz bir sahnede bu şüphelerimizi doğrular nitelikte.

Screenshot_2016-03-09-00-04-22707283375359463424-libx264-main-2028k_0000079246

Bran ve White Walker’lar

bran-2 bran-stark

Bu sahnede çözümlemelik çok da bir şey yok aslında. Bran büyümüş ve belli ki artık yürüyebiliyor. Bu noktada kuzeyden gelen White Walker tehdidiyle yüzleşecek kişinin Bran olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım.

Veee Son Sahne

davıs” I’ve never been much of a fighter. Apologise for  what you’re about to see.” Davos kargalara karşı kılıcını çekiyor. Soğan Şövalyesini aksiyonda göreceğiz sonunda. Bu olayın nedeninin Jon olduğu da aşikar. Uzun lafın kısası Game of Thrones 6. Sezonu gümbür gümbür geliyor!