League of Legends’ın Ejderha Şampiyonu Aurelion Sol Detayları

Geçtiğimiz günlerde League of Legends’ın yeni şampiyonu  Aurelion Sol‘un yolda olduğunu öğrenmiştik. Şimdi de karakterle ilgili detaylar ortaya çıktı.

Aurelion Sol’un belki de en ayırt edici özelliği, onun Evrenin Merkezi adında bir pasifinin bulunması. Her zaman onun yörüngesinde dönen üç adet yıldız var. Bu yıldızlar düşman şampiyonlarla ya da minionlarla çarpıştıklarında onlara hasar veriyorlar. Bu özellik de Aurelion Sol’e karşı ya da Aurelion Sol olarak oynadığınızda doğru zamanda doğru hareketi yapmanızı gerektiriyor. 

lol character

Aurelion Sol Q yeteneği olan Starsurge ile düşmanlarını sersemletebiliyor ve son yeteneği ışığın Sesi ile onları deviriyor. Şampiyon ejderha bazı eşsiz hareket avantajlarına da sahip; örneğin, düz bir şekilde ilerlerken pasif olarak hareket hızını artırabiliyor ama eğer geri dönerse bunu kaybediyor.

E kabiliyeti Comet of Legend sayesinde, haritada düz bir çizgide uçabiliyor bu da gitmesi gereken bir yere ortalama bir kahramandan daha hızlı gitmesini sağlıyor.

W kabiliyeti olan Celestial Expansion ile yıldızların halkasını genişletiyor böylece mana kullanarak çok daha uzaktaki düşmanlara çok daha fazla hasar verebiliyor.

R kabiliyeti ise alan etkili bir hasarı rakiplerine vermesini sağlıyor. Bu hasar rakibi itiyor ve yavaşlatıyor.

Riot, Aurelion Sol’un önümüzdeki haftalarda geleceğini söyledi fakat League of Legends’ta ne zaman oynanabilir olacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

League of Legends sayfasının paylaştığı ve karakterin yeteneklerini gösteren videoya buradan ulaşabilirsiniz.