BETHESDA, FALLOUT 76’da Eşya Kopyalama Yapanları Banlıyor

Bethesda, sonunda Fallout 76 üzerinde bir şeyler yapmaya başladı; Eşyaların “dupelanması” olarak bilinen eşya kopyalama bug’ından faydalananlar ve “Developer Room”dan eşya çalıp satarak oyunun para birimi olan şişe kapaklarını elde edenleri Bethesda, kendi sitesine yaptığı bir blog postluyla banlayacağını açıkladı. Açıklamanın geri kalanına geçmeden önce Developer Room‘un ne olduğunu da açıklamakta fayda var.

Developer Room, özellikle de Fallout gibi açık dünya oyunlarında oyun yapımcılarının her eşyayı koydukları ve test ettikleri bir odadır. Normalde single player Fallout’larda bile oyuncuların sadece konsol ile girebildikleri bu odanın online bir oyunda ne kadar haksız bir avantaj getireceği ve zaten çok da iyi çalışmayan bu oyunun daha da ne kadar tadını kaçıracağı belli.

Bethesda, oyunculardan bu oyun içindeki açıklıklardan faydalananları rapor etmesini istiyor, ve fazlasıyla ciddiye aldıklarını belirtiyor. Bethesdanın bu blog post’undaki asıl yazma amacı az önce bahsettiğimiz olaylar olsa da oyunculardan bir kaç ricası daha var. Fallout 76’nın içinde olan oyun içi olaylar arasından neleri beğenip beğenmediklerini de belirtmelerini istiyor Bethesda Fallout 76’nın oyuncularından.

Son olarak da yeni bir PvP modu açıklandı. “Şu andaki PvP’yi kuralsız düşünün.” sözüyle belirten Bethesda, üzerine “Diğer oyuncularlaki karşılaşmalarınızın daha dramatik ve gerici olmasını istiyoruz.” sözünü de ekledi. Yeni mod hakkında haftaya daha çok bilgi alacağımız da belirtildi.