DOSYA: Yeni ÖRÜMCEK ADAM 3 Filmi Hakkında Bilinen ve Beklenenler

ÖN NOTLAR: Şimdiye kadarki atlatma ve gecikmelerimden dolayı özür dileyerek, yeni Örümcek Adam 3 filmi hakkında fikirlerimi haber ile makale karışımı bir yazı olarak hazırladım. Şimdiden keyifli okumalar…

Yeni ÖRÜMCEK ADAM 3 Filmi İçin Aynı Oyuncu ve Karakter Transferi…

Geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına kadar Electro karakterinin transfer edileceğini söyleniyordu. Ancak Ekim ayı başlarında 2014 yapımı olan “The Amazing Spider-Man 2” aktörü Jamie Foxx’un bizzat kendisi tarafından onayladı! Yani bu demek oluyor ki, Marvel Stüdyolarının “MCU Örümcek Adam 3” filmine aynı karakter ile geri dönüyor! Aslında bu durum Jamie Foxx’un Electro karakterinde ilk değildi…

Aynı oyuncu ve karakter transferinin ilki, 2019 yapımı olan Spider-Man: Far From Home (Örümcek Adam: Evden Uzakta) filminin ilk gizli sahnesinde gerçekleşmişti. O da, Tobey Maguire’in başrolüne sahip olduğu en eski 2002 yapımı Örümcek Adam filmindeki usta aktör J. K. Simmons’ın canlandırdığı J. Jonah Jameson karakterinden başkası değildi! Kısacası ilk olarak aynı oyuncu ve karakter transferi, Örümcek Adam: Evden Uzakta filminde gerçekleştirildi. Bu mevzuyu zaten bilmeyen yoktur.

Şundan da unutmadan bahsedeyim; Electro aktörü Jamie Foxx’un paylaştığı bir paylaşıma göre (paylaştığı gibi sildi de!) bu sefer mavi tene bürünmeyecek! Ama yine de elektrik gücünü koruyacak. Görünümüne gelirsek; artık kendi teniyle mi, yoksa başka bir elektrik rengine bürünmüş şekliyle mi savaşacak? Bekleyip göreceğiz…

Yeni Örümcek Adam 3 Filmi

İlkinde Tony Stark (Iron Man), İkincisinde ise Nick Fury Akıl Hocalığı Yapmıştı. Şimdi de Sırada Dr. Stephen Strange Var! Yoksa “Çoklu Evren” Vakaları Peter’a da mı Yansıyacak?

Jamie Foxx’un yaptığı duyurudan bir hafta sonra Marvel Evreninin yeni gözde aktörü Benedict Cumberbatch, yani karakter ismi “Dr. Stephen Strange” de resmi olarak Sony’nin “MCU Örümcek Adam 3” filmin kadrosuna katıldı! Yoksa WandaVision dizisinde yaşanan çoklu (ya da alternatif) evren vakaları, Sony’nin solo Örümcek Adam 3 filmindeki maceralarına mı yansıyacak?

Belki de Tobey Maguire ile Andrew Garfield, Tom Holland’ın Örümcek Adam 3 filminde Peter Parker’ın gelecekteki yetişkin hallerini canlandırabilirler; belli mi olur?! Eski Örümcek Adam serileri ile bağlantılı mı olacak; yoksa eski Spidey Peet aktörleri, Tom Holland’ın yetişkin halini mi canlandıracak? Bana kalırsa ikinci seçeneğini daha uygun buluyorum. Ve tabii okuyucuların taraf kararlarına da saygı duyuyorum.

Çekimlerin Yaklaşık 6 Ay Sürmesi Planlanıyor!

Birkaç kameramanın yer aldığı kaos dolu halk isyanları sahneleri de filmde yer alabilir! Uzun uzun detaylar için hemen yazımıza devam edelim.

Tom Holland harici sahnelerin çekimleri ve yapım aşamaları artık başladı. Çünkü, Berlin’de Uncharted filminin çekimleri üzerinde çalışmakla meşgul… Tom Holland ile babası arasındaki bahsedildiği diyaloglara göre; yeni Örümcek Adam 3 filmi için Mart ayına kadar çalışacağını söyledi.

Bu filmi planlandığı gibi bitirmek kesinlikle bir öncelik olacak. Çünkü Sony Pictures’ın Aralık 2021 çıkış tarihine sadık kalabilmeleri için işlerini çabucak bitirmek istemekte haklılar.

Bir önceki Spidey aktörünün durumuna geçersek; Andrew Garfield geçenlerde New York’ta bir film çekimleri esnasında görüldü, ancak bu Lin Manuel Miranda’nın “Tick, Tick… Boom!” filminin çekimleri için oradaydı, yeni Örümcek Adam 3 filmi için değil!

Ancak bildiğimiz bir şey, yeni Örümcek Adam 3 filminin Atlanta’da “Kasım Projesi” adlı çalışma başlığı altında çekileceği… Ayrıca Marvel Stüdyoları’nın birkaç kameraman, muhabir, fotoğrafçı, protestocular ve lise öğrencilerini oynamak için ekstralar aradığına dair bahsedildi.

Protestoculardan bahsedilmesi kesinlikle ilginç; Çünkü Mysterio, “Örümcek Adam: Evden Uzakta” filminin sonunda onu cinayetle suçladıktan sonra ağ fırlatıcının masumiyeti için mi, yoksa ona karşı mı protesto yürütüyorlar?

Yaklaşık 10 Gün Önce Kadar Bahsedilen İlk Bakış Duyurusu, “Resmi Logo Fragmanı Olabilir” mi Sizce?

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz 10 gün içerisinde; Sony Pictures Entertainment’ın Brezilya Pazarlama Müdürü Camila Pacheco, Örümcek Adam 3’ün ilk bakışının bu yıl bitmeden yayınlanacağını açıklamıştı.

Murphy’s Multiverse’in haberine göre aralık ayında yayınlanacak şey bir tür ön izleme parçası ya da tanıtım fragmanı olabilir. Eğer bir tür ilk bakış kısmına kavuşmak istiyorsak, Aralık ayına kadar yeterince çekim yapılmış olması gerekecektir. Aksi takdirde; tıpkı geçtiğimiz Nisan ayında yayınlanan “Venom: Let There Be Carnage” filminde olduğu gibi, sadece yaklaşık 20 saniyelik logo fragmanı ile yetinmek zorunda kalacağız!.. Eğer olumlu tarafını düşünürsek, Marvel Stüdyoları ve Sony Pictures bir süredir görsel efektler üzerinde çalışıyor olabilirler. Böyle ise, Örümcek Adam 3 üzerinde epeyce çalışma yapılmış ve hayranlarla paylaşmaya hazır olabilirler.

Umarım Aralık ayına geldiğimizde,  yarım dakikalık logo spotu falan görmeyiz. Logo spotu ihtimali vermemin sebebi ise, daha önümüzde KOSKOCA TAM 1 YILLIK süremiz var! Bence asıl ilk resmi teaser fragmanı, çıkış tarihine yaklaşık 6 ay kala yayınlanmalı…

EYY SONY ile DISNEY! O (SPUMC) SPIDER-VERSE’ünü MCU Evreni ile Derhal Birleştirin!

Bir Reddit paylaşımına göre, Tom Holland ve Tom Hardy’nin Örümcek Adam – Venom birleşiminin akıbeti hakkında çoğu hayran merak içinde. Sony Pictures’ın da bunu gerçekleştirmeyi çok isteyeceğine inanmanız gerekebilir. Her ne kadar Venom: Zehirli Öfke filminin 13+ planları hayal kırıklığı yaratsa da, başta “Morbius, Venom: Let There Be Carnage ve Kraven” gibi filmler olmak üzere SPUMC (Sony Spider-Verse) serisinin MCU serisine bağlanma ihtimali var!

Bir önceki paragraflarda; ilk önce “aynı oyuncu ile karakter transferine sahip” Electro (Jamie Foxx) karakterinin Yeni Örümcek Adam 3 filminin süper-düşmanı olarak karşımıza çıkacağını bahsettik. Şimdi de işin en tuhaf yanı, Dr. Strange (Benedict Cumberbatch) karakteri de Yeni Örümcek Adam 3 filminde çoklu evrenlerin önüne geçecek! Yüksek ihtimal ile WandaVision dizisinde yaşanan çoklu evren vakaları, Yeni Örümcek Adam 3 filmi için de söz konusu olacak. Yani en azından yansıyacak.

Gel gelelim işin en eğlenceli söylentisine… The Direct Beta adlı sitenin bahsine göre hem Marvel Stüdyoları, hem de Sony Pictures’ın Örümcek Adam 3’te Tom Hardy’nin Venom’unun görünmesi için “genel ilgi” olduğunu öne süren bir söylenti paylaşıldı. Henüz resmi bir konuşma yok, bu sadece küçük bir kameo (geçici rol) görünümünden başka bir şey olmayacak gibi görünüyor.

Ancak, bu birleşim için kapıyı açacak olsaydı, bu Sony Pictures için büyük bir kazanç olurdu. Bu arada sadece bir söylenti, ancak Örümcek Adam 3’ün nasıl şekillendiğine bakılırsa, çok da şaşırtıcı olmaz!

Son Olarak Bir Haber ve Şahsi Fikirlerim ile Dosyamı Kapatıyorum…

Yeni Örümcek Adam filmi aktörü Tom Holland, artık yeni Sony – Marvel Stüdyoları filminin çekimlerine katılmak üzere Atlanta eyaletine gitmiş durumda. Sosyal hesaplar sızıntılarına göre ise, Tom Holland’ın ardından Zendaya (yani karakter ismi Michelle ‘MJ’ Jones) da Atlanta eyaletine gitmiş durumda. Yani artık yeni Örümcek Adam 3 filminin çekimleri başladı!

“Yeni Örümcek Adam 3 filmi için beklentilerim şu şekillerde… ‘Aynı Oyuncu + Karakter’ transferlerine elbette razı olurum. ‘J. Jonah Jameson’ ile ‘Electro’ karakterleri ile sınırlı kalsalar yeterli. Ama ben yine de ‘Eski Örümcek Serileri’ ile bağlantılı olmasını pek istemiyorum. Çünkü teknik olarak kafa karıştırıcı mevzular olabiliyor. Ancak şu şekilde bir bağlantı bekleyebilirim.

Tobey Maguire ile Andrew Garfield, aslında Tom Holland’ın canlandırdığı Peter Parker’ın gelecekteki, yani büyümüş hallerini canlandırabilirler! Tabii 2002 ve 2012 yıllarında iki kere lanse edilen eski ‘Örümcek Adam’ serileri ile bağlantılı olmaması şartı ile…

Onun dışında benim hoşuma giden tek detay şu: gelecekteki filmin isyan sahnelerinin yer alabilecek olması… Ancak o isyanlar sakin bir protesto gösterisi mi, yoksa kaos dolu polisler ve eylemciler kavgaları mı?… Orası için maalesef kesin bilgi veremiyorum. Keşke o isyanlar ‘Peter’ın masumluğu ya da suçluluğu’ için değil de, ‘Çoklu Evren Mevzuları’ için uygulanabilse…

Fragman mevzularına gelince, eğer vizyon tarihine 1 yıl kala fragman yayınlanmamalı. Çünkü ne kadar çok fragman yayınlanırsa, o kadar filmlerden çabuk bıkılır… Bu yüzden bu Aralık ayında yayınlanacak olan fragmanın resmi isimli logo duyurusu olmasını umuyorum.

Yenilenen sözleşmelere göre belki de Örümcek Peet, Sony’nin ‘Spider-Verse’ evreninde ağlarını fırlatabilecek. Ancak maalesef, Spider-Verse karakterleri MCU’ya katılamayacak! Belki de bu durum Tom Hardy’nin Venom karakteri üzerinde değişebilir. Ama yine de aşırı telif mevzuları yüzünden çok fazla umuda bağlanmayın… Keşke ‘Venom Eddie’ karakterini MCU Örümcek Adam 3 filminde kısıtlı da olsa görebilseydik…”